Testy na obecność przeciwciał COVID-19. Nie musisz wychodzić z domu

Testy na obecność przeciwciał COVID-19. Nie musisz wychodzić z domu

Testy na obecność przeciwciał COVID-19. Nie musisz wychodzić z domu
Źródło zdjęć: © Flickr
11.05.2020 12:02, aktualizacja: 11.05.2020 13:56

Testy na obecność przeciwciał COVID-19 w 15 minut i bez wychodzenia z domu - to oferta firmy badawczej Ogen, specjalizującej się w testach genetycznych. - Najbezpieczniejszy i najprostszy sposób, żeby uzyskać wiarygodne informacje - czytamy na stronie.

Instytut badawczy Ogen oferuje na swojej stronie internetowej testy na obecność przeciwciał COVID-19. Możemy wykonać je sami bez wychodzenia z domu, a wynik otrzymany po 15 minutach skonsultujemy z lekarzem podczas rozmowy online. Test kasetkowy wykonuje się według prostej instrukcji, która jest dostępna poniżej.

Test możemy zamówić bezpośrednio na stronie internetowej firmy. Jego koszt to 159 złotych plus wysyłka. Po dostarczeniu przesyłki od kuriera powinniśmy umówić się na konsultacje on-line z lekarzem, który wyjaśni nam, jak wykonać test, przeanalizuje wyniki i przekaże zalecenia.

Wiarygodność wyników potwierdzają badania:

Czułość IgG: 86,5%
Swoistość IgG: 99,3%
Czułość IgM: 85,1%
Swoistość IgM: 99,7%

- Infekcja SARS CoV2 w nawet 80% przypadków przebiega bezobjawowo lub daje nieznaczne objawy. Dlatego wiele osób może nie wiedzieć o przebyciu infekcji. Obecność przeciwciał może świadczyć o toczącej się lub przebytej infekcji oraz odporności na kolejną infekcję - czytamy na stronie internetowej firmy.

Test jest zgłoszony do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Posiada badania i certyfikaty dopuszczające do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

Warto podkreślić, że w sieci pojawia się coraz więcej ofert testów na koronawirusa, które można przeprowadzić w domu. Do ich skuteczności sceptycznie podchodzą eksperci. Podkreślają, że "domowe" testy nie wykrywają SARS-CoV-2, a jedynie przeciwciała IgM lub IgG. Przypominają, że tego typu metody cechują się dużą niedokładnością.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)