Testowe wersje Eset NOD32 oraz Smart Security do wzięcia

Testowe wersje Eset NOD32 oraz Smart Security do wzięcia
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.08.2014 11:34, aktual.: 08.08.2014 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Eset udostępnił wersje testowe swoich najnowszych rozwiązań zabezpieczających - programu antywirusowego i antyspyware ESET NOD32 Antivirus 8 oraz pakietu bezpieczeństwa Smart Security 8. Prócz odświeżonego interfejsu i udoskonalonego silnika antywirusowego producent wprowadził w Smart Security nową funkcjonalność, chroniącą przed botnetami, czyli sieciami komputerów, które bez wiedzy właściciela wypełniają polecenia cyberprzestępców, np. atakują serwery banków.

Smart Security oraz NOD3. Antivirus to rozwiązania, przeznaczone dla użytkowników domowych i małych firm (do 4 stanowisk komputerowych). Wersje testowe pracują (podobnie jak poprzednie) w oparciu o system oceny reputacji i bezpieczeństwa plików Live Grid oraz w oparciu o system HIPS, który zapobiega włamaniom i niechcianej aktywności na chronionym komputerze. Programy korzystają z zaawansowanego skanera pamięci, który blokuje skomplikowane zagrożenia, czyli takie, które próbują maskować swoją obecność przed antywirusami.

Nową generację programów wyposażono także w udoskonaloną funkcję ochrony przed programami typu exploit, dzięki której blokowane są zagrożenia, próbujące wykorzystać luki w oprogramowaniu (np. w czytnikach plików PDF) –. od teraz, również luki w aplikacjach pisanych w języku Java. Nowością dostępną wyłącznie w pakiecie Smart Security 8 jest funkcjonalność, dzięki której użytkownik zyskuje ochronę przed botnetami. Ochrona ta bazuje na analizie protokołów sieciowych, za sprawą której program potrafi zidentyfikować i zablokować te zagrożenia, które próbują uzyskać dostęp do chronionej stacji roboczej. W ten sposób eliminowane są również złośliwe konie trojańskie, za pośrednictwem których cyberprzestępcy mogą sterować maszyną użytkownika.

Wersje testowe ESET Smart Security 8 oraz ESET NOD32 Antivirus 8, dostępne wyłącznie w języku angielskim, można pobrać ze strony http://eset.pl/v8beta

Należy jednak pamiętać, że wersje beta nie posiadają jeszcze wszystkich funkcjonalności, które przewidziano dla wersji finalnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)