Testowa beta Firefox 3.6 - zauważalna poprawa wydajności

Testowa beta Firefox 3.6 - zauważalna poprawa wydajności

Testowa beta Firefox 3.6 - zauważalna poprawa wydajności
Źródło zdjęć: © Mozilla
16.10.2009 11:30, aktualizacja: 16.10.2009 14:05

W przeprowadzonych w naszej redakcji testach testowy build Firefox 3.6 beta osiągnął lepsze rezultaty niż ostatnie stabilne wydanie przeglądarki Mozilli

W przeprowadzonych w naszej redakcji testach build Firefox 3.6 beta osiągnął lepsze rezultaty niż ostatnie stabilne wydanie przeglądarki Mozilli.

W teście ACID3 najnowsza wersja programu uzyskała wynik 94/100. w Futuremark Peacekeeper - 3008, a w benchmarku SunSpider JavaScript - 835. Tymczasem Firefox 3.5.3 wypada gorzej we wszystkich testach (ACID3: 93/100, Futuremark Peacekeeper - 2369, SunSpider - 1048).

Futuremark Peacekeeper i SunSpider JavaScript Benchmark sprawdzają wydajność renderowania kodu JavaScript, przy czym pierwszy z wymienionych bada też szybkość generowania grafik, animacji czy formularzy. W benchmarku SunSpider im niższy uzyskany wynik, tym lepiej.

Obraz
© (fot. wp.pl)

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom producenta przeglądarka internetowa Firefox 3.6 beta nie zostanie oficjalnie udostępniona w tym tygodniu. Pliki instalacyjne zamieszczone na serwerach Mozilli to wydania RC, kandydujące do miana bety. Pełnoprawne wydanie beta ma się pojawić 2. października. Na razie nie wiadomo, czy ten kilkudniowy poślizg wpłynie na datę udostępnienia ostatecznej wersji Firefoksa, ustalonej na koniec listopada br.

Firefox 3.6 wyposażony jest w silnik Gecko 1.9.2, odpowiedzialny za szybsze renderowanie stron internetowych, zoptymalizowany silnik TraceMonkey obsługujący JavaScript, poprawiony mechanizm przywracania sesji, jak też moduł sprawdzania aktualności zainstalowanych wtyczek.

Jedną z funkcji, która na razie nie pojawiła się w opisywanym wydaniu przeglądarki, chociaż została już zapowiedziana, jest rozpoznawanie przez program położenia urządzenia, na którym jest uruchomiony. Firefox po wykryciu zmiany orientacji urządzenia, np. notebooka, w odpowiedni sposób dostosuje wygląd wyświetlanych danych.

Testowy build przeglądarki Firefox 3.6 - http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/3.6b1-candidates/build1 można pobrać z serwerów Mozilli.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)