Test nawigacji Navigon 20 Plus Easy EU 21

Test nawigacji Navigon 20 Plus Easy EU 21

Test nawigacji Navigon 20 Plus Easy EU 21
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
15.03.2011 11:45, aktualizacja: 22.09.2011 16:33

Navigon 20 Plus Easy Europe 21 to nieduża, lekka i elegancka nawigacja do samochodu. Jak nazwa wskazuje wraz z urządzeniem otrzymujemy mapy 21 państw Europy. Dostępna jest także droższa wersja ze wszystkimi

Navigon 20 Plus Easy Europe 21 to nieduża, lekka i elegancka nawigacja do samochodu. Jak nazwa wskazuje wraz z urządzeniem otrzymujemy mapy 21 państw Europy. Dostępna jest także droższa wersja ze wszystkimi krajami Europy. Producent zapewnia jedną darmową aktualizację mapy w ciągu 30 dni od zakupu. Zatem kupując urządzenie mamy gwarancję że nawigacja ma aktualne mapy. Klient otrzymuje też zniżkę na dwuletnią aktualizację map, o ile zdecydujemy się na jej zakup również w ciągu 30 dni.

Obraz
© Navigon 20 Plus Easy EU 21 (fot. via chip.pl)

Samo urządzenie jest proste w obsłudze. Podobnie jak w poprzednich modelach nawigacja proponuje trzy trasy do wyboru. Z tym że teraz nie musimy oczekiwać aż nawigacja przeliczy wszystkie. Od razu możemy wybrać przeliczoną. Skraca to znacznie czas oczekiwania. Nawigacja nie została wyposażona w dodatkowe funkcje jak odtwarzacz multimedialny, czy kalkulator. Za to trzeba przyznać to co nawigacja powinna mieć na pewno - to dokładne mapy. Test w naszym laboratorium pokazuje, że są precyzyjne, widać znaczną poprawę względem poprzednich wersji.

Obraz
© Blisko pół minuty to nie jest rekordowy czas, ale do zaakceptowania, w tym czasie możemy zapiąć pasy i podłączyć zasilanie. (fot. via chip.pl)

Bardzo przydatnym dodatkiem jest czujnik zbliżeniowy. Podczas jazdy wystarczy zbliżyć rękę do urządzenia a pojawi się menu i informacja o najbliższych punktach POI. A wszystko to nie zasłania informacji o drodze. Oczywiście nawet takie ułatwienie nie powinno nas odciągać od najważniejszej kwestii dla kierowcy –. skupienia uwagi na ruchu drogowym. Warto także wspomnieć o możliwości skorzystania z informacji o korkach (TMC), oraz rozwiniętym asystencie pasa ruchu.

Obraz
© Bardzo szybko przeliczona trasa, tym bardziej że po chwili mamy jeszcze do wyboru dwa inne warianty podróży. (fot. via chip.pl)

Navigon 2. Plus Easy Europe 21 to sensowna propozycja dla osób które nie przepadają za dodatkowymi funkcjami i szukają niewielkiego urządzenia (ekran 3,5 cala). Niestety jak na tego typu urządzenie cena jest dość wysoka, można mieć nadzieję że z czasem na pewno nieco spadnie.

Obraz
© Na krótszej trasie wynik nadal jest bardzo dobry. W tym wypadku warianty podróży prawie się pokrywają, pokazując jedynie słuszną drogę. (fot. via chip.pl)

Podsumowanie

Navigon 2. Plus Easy Europe 21 to nieduża, lekka i elegancka nawigacja do samochodu. Jak nazwa wskazuje wraz z urządzeniem otrzymujemy mapy 21 państw Europy. Samo urządzenie jest proste w obsłudze.

Specyfikacja:

Gwarancja: 24 miesiące
Przekątna wyświetlacza: 3,5 cala
Rozdzielczość wyświetlacza: 320x240 pikseli
Zasięg mapy: Europa
Ekran dotykowy: tak
Procesor: ARM1176 533 MHz
Symbol układu GPS: Cartesio STA2064

Robert Dutkiewicz

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)