TEST Microsoft Phone Link: pecet - smartfon dwa bratanki

Konstanty Młynarczyk

12.05.2022 20:00, aktual.: 13.05.2022 00:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Połączenie dwóch tak różnych światów jak Windows i Android nie jest łatwe. Microsoft uznał, że jest gotów podjąć to wyzwanie.

Co robisz, kiedy podczas pracy odzywa się powiadomienie o wiadomości SMS albo ktoś dzwoni? Przerywasz to co robisz, ściągasz słuchawki, zatrzymujesz muzykę klasyczną (Metallica to klasyka, nie?) i sięgasz po telefon, żeby przekonać się, że to jakaś bzdura. Na szczęście, można lepiej.

Tym razem sprawdzam nie sprzęt, ale oprogramowanie - Phone Link od Microsoftu. Aplikację, która ma za zadanie uczynić z twojego komputera i smartfonu najlepszych kumpli a tobie zapewnić spokój, szczęście i radość. Jak to wyszło? Dobrze, źle, czy brzydko?

Testujemy, jak sprawdza się aplikacja Microsoft Phone Link, nazywana inaczej Łącze do Windows

W naszym nowym cyklu wideorecenzji nie opisujemy tylko, jakie dane urządzenie jest. Testujemy je w praktyce, a potem, niczym w starym westernie z Clintem Eastwoodem, bezlitośnie punktujemy, co okazało się dobre, złe i brzydkie.

Opowiem wam, jakie dobre cechy ma ten sprzęt, potem przejdę do minusów, żebyście wiedzieli, czego może wam w nim zabraknąć, a na koniec wyciągniemy to, co brzydkie - czyli rzeczy, których producent powinien się wstydzić albo które przeszkadzają tak bardzo, że tylko przez nie możesz zrezygnować z zakupu.

Jest na rynku kilka rozwiązań, pozwalających połączyć smartfon z komputerem, które oferują więcej możliwości, ale każde z nich umożliwia łączenie ze sobą urządzeń tylko jednej marki. Tymczasem tu otrzymujemy za darmo raczej proste, ale za to wygodne, szybkie i absolutnie uniwersalne rozwiązanie, dzięki któremu każdy smartfon z Androidem może pracować z każdym pecetem na nowych Windows. Rozwiązanie, które po prostu - i aż! - działa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także