Tesla bije kolejne rekordy. Elon Musk ma powody do zadowolenia

Tesla bije kolejne rekordy. Elon Musk ma powody do zadowolenia

Tesla bije kolejne rekordy. Elon Musk ma powody do zadowolenia
Źródło zdjęć: © East News | Mateo-MPA-Splash/EAST NEWS
05.07.2019 11:16

Pomimo trudności na początku roku i spadku sprzedaży samochodów w I kwartale, Elon Musk ma powody do zadowolenia. Tesla pobiła kolejny rekord sprzedażowy, co przyczyniło się również do wzrostu cen akcji. Tesla podaje imponujące liczby, a Musk nie kryje zadowolenia.

Na początku roku Tesla odnotowała spadek sprzedaży Modelu 3, co spowodowało duże problemy finansowe w firmie i szukanie dodatkowych środków na sfinansowanie kolejnych projektów. Jednak dane, jakie padły podczas czwartkowego spotkania podsumowującego kwartał okazało uspokoiło inwestorów. W II kwartale* firma dostarczyła kupującym 95 200 pojazdów*, czyli o 30 000 więcej niż w I kwartale.

Tesla - wyniki sprzedażowe 2018/2019

Jak donosi serwis Bloomberg, Elon Musk miał we wtorek wysłać do pracowników e-mail, w którym zapewnia, że są blisko pobicia dotychczasowego rekordu sprzedaży. "W tym kwartale spekuluje się na temat dostaw naszych pojazdów" – czytamy - "Rzeczywistość jest taka, że jesteśmy na dobrej drodze do ustanowienia rekordu wszech czasów".

Dotychczasowy rekord Tesla ustanowiła w ostatnim kwartale zeszłego roku, kiedy dostarczyła kupującym 90 700 pojazdów. Po ogłoszeniu wyników Elon Musk pogratulował pracownikom. Zadowoleni są również inwestorzy, ponieważ po ogłoszeniu liczb, akcje Tesli poszły w górę. Warto również wspomnieć, że do Muska należy 5% akcji Tesli, dlatego dyrektor generalny firmy ma dodatkowe powody do zadowolenia.

Warto przypomnieć, że Musk ostatnimi czasy miał trochę problemów z innym swoim projektem. SpaceX stracił kontakt z trzema satelitami Starlink, które musiały pójść na straty. Spadając spłonęły w atmosferze. Musk mówił, że taka decyzja była konieczna, jednak dla inwestorów był to temat trudny do przełknięcia. Dobre wiadomości ze strony Tesli na pewno się przydały.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)