Tesco Polska. Fałszywe bony na 500 zł krążą po sieci

Tesco Polska. Fałszywe bony na 500 zł krążą po sieci

Tesco Polska. Fałszywe bony na 500 zł krążą po sieci
Źródło zdjęć: © WP.PL
Arkadiusz Stando
14.08.2019 15:27

Likwidacja niektórych hipermatkerów Tesco doprowadziła do sporego zamieszania w sieci. Z powodu ogromnych wyprzedaży, w sklepach dział się istny horror, a ludzie dosłownie wyrywali sobie produkty z rąk. Oszuści postanowili wykorzystać to zamieszanie.

W związku ze zmianami w Tesco Polska, firma przekazała swoim klientom bony na zakupy. Dotyczyło do ponad 1,3 miliona aktywnych użytkowników tzw. karty Clubcard. Istnienie takich bonów na zakupy szybko przykuło uwagę oszustów. Nie dajcie się nabrać, prawdziwe promocje znajdziecie na stronie Tesco Polska.

Uważaj na fałszywe bony do sklepów Tesco

W przeciwieństwie do wielu przypadków podobnego oszustwa, bony na zakupy w Tesco naprawdę się pojawiły. Są ważne od 12 sierpnia do 30 lipca przyszłego roku. Wymagają jednak posiadania karty Clubcard. Tymczasem w sieci pojawiły się fałszywe witryny internetowe, oferujące bony na 500 zł do wydania w sklepach Tesco.

Oszuści próbują w ten sposób wyłudzić dane osobowe. Naciągacze na swoich witrynach zapraszają do wypełnienia formularza, a w zamian otrzymamy bony na zakupy. Oczywiście to kłamstwo. Zamiast bonów, otrzymacie "chwilówkę" do spłaty. Co więcej, oszuści nawet sami zaznaczają, że Tesco Polska nie ma nic wspólnego z promocją.

Wyłudzanie danych osobowych na bony do sklepów popularnych sieci to sposób znany od dawna. Oszuści wyłudzają dane osobowe, nawet tak szczegółowe jak numer pesel. Jeszcze niedawno pisaliśmy o podobnej sytuacji wprzypadku bonów do sklepów sieci Rossmann, oraz Media Markt.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)