ycipk-et787l

Bon na 250 zł do Rossmanna? Nie daj się nabrać – to oszustwo

Na kilku grupach na Facebooku pojawiła się informacja o tym, że sieć drogerii Rossmann zorganizowała loterię, w ramach której można wygrać bon na zakupy o wartości 250 zł. Należy jednak uważać, ponieważ to oszustwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga na oszustwo w sieci, udające promocję w sieci Rossmann
Uwaga na oszustwo w sieci, udające promocję w sieci Rossmann (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
ycipk-et787l

Jak otrzymać bon na 250 zł na zakupy w sklepach Rossmann? Na Facebooku pojawiło się kilka postów zachęcających do udziału w losowaniu bonów zakupowych. W wiadomości czytamy także, że trzeba się spieszyć, ponieważ ilość nagród jest mocno ograniczona. Uważajcie jednak i nie dajcie się nabrać – cała akcja to zaplanowane oszustwo.

Klikając w link zostajemy przekierowani na stronę, na której obiecują nam, że mamy szansę wygrać bon na 250 zł, ale najpierw musimy podać naszą płeć, wiek oraz adres e-mail. Następnie czeka nas długa liczba zgód na przetwarzanie danych do zaznaczenia.

Oszustwo wykorzystujące markę Rossmann WP.PL
Podziel się
ycipk-et787l

W tym momencie należy zauważyć, że żadna z opcji nie dotyczy przetwarzania danych przez Rossmann, a zamiast tego zgadzamy się na zbieranie i przetwarzanie naszych danych przez firmę trzecią, która nie ma nic wspólnego z drogerią. Jednak informacja o tym, że Rossmann nie jest w żaden sposób związany z promocją jest zapisania drobnym drukiem na stronie odliczającej czas, który nam pozostał do skorzystania z promocji.

Nie pierwszy raz, kiedy mało znana firma podaje się za inny podmiot, oferując bony zakupowe za zarejestrowanie się na stronie, która do złudzenia przypomina stronę konkursową. To oszustwo mające na celu wyłudzenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Praktyka taka jest oczywiście niezgodna z RODO, ale niestety wciąż powszechna, dlatego zalecamy ostrożność i dokładne czytanie wszelkich zgód na przetwarzanie danych, jakie podpisujemy.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-et787l

ycipk-et787l
ycipk-et787l