Terminy premier systemów Windows Mobile 6.5 i 7.0

Terminy premier systemów Windows Mobile 6.5 i 7.0

Terminy premier systemów Windows Mobile 6.5 i 7.0
07.02.2009 14:02

Od kilku tygodni pojawiają się w Internecie mniej lub bardziej wiarygodne informacje na temat premiery nowej wersji Windows Mobile. Według witryny Engadget, na premierę nowych wersji mobilnych okienek przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Mówiło się o tym, że pierwszy telefon z systemem Microsoftu w wersji 6.5 zostanie zaprezentowany na targach Mobile World Congress 2009, które rozpoczną się już za niecałe dwa tygodnie w Barcelonie. Wiemy jednak, że tak się nie stanie.

Microsoft poinformował, że producenci otrzymają dostęp do kodu Windows Mobile 6.5 dopiero w kwietniu. Na dostosowanie swoich produktów do nowego systemu będą oni potrzebowali prawie pół roku. Oznacza to, że pierwsze telefony z mobilnym Windowsem w wersji 6.5 pojawią się na rynku dopiero we wrześniu.

Z kolei na dostęp do kodu Windows Mobile 7.0, producenci mogą liczyć dopiero w listopadzie. Licząc pół roku od tego czasu, otrzymamy, że pierwszy telefon z mobilnym Windowsem 7 ujrzy światło dzienne dopiero w kwietniu przyszłego roku.

Nie wiadomo jeszcze jakie nowe funkcjonalności znajdą się w kolejnych wersjach Windows Mobile. Mówi się m.in. o systemie rozpoznawania gestów oraz funkcji multi-touch, jednak informacji tych nie potwierdził nikt z Microsoftu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)