Teraz liczą się tylko tanie smartfony

Teraz liczą się tylko tanie smartfony

Teraz liczą się tylko tanie smartfony
Źródło zdjęć: © chip.pl
29.07.2013 11:02

Według badań IDC, rynek telefonów komórkowych wzrósł o sześć procent porównując z analogicznym kwartałem w ubiegłym roku. Na rynek wprowadzono 432,1 miliona komórek. Rok temu, w analogicznym kwartale, wprowadzono 407,7 miliona.

Poza ogólnym wzrostem rynku telefonów komórkowych, raport IDC pozwala wyciągnąć dodatkowe, ciekawe wnioski. Firmy takie jak Huawei i Alcatel odnotowały gigantyczne wzrosty. Podobnie LG i Lenovo. Oznacza to, że mimo iż Samsung i Apple zdecydowanie dominują na rynku, to wciąż jest miejsce na nowych graczy.

Szczególnie tych, którzy będą specjalizować się w tanich telefonach komórkowych. Przykładem tego niech będzie Lumia 520 i 521, która podbija rynek przyzwoitą jakością i bardzo niską ceną. _ Tanie smartfony sprzedają się coraz lepiej, ale kluczowym jest dla producentów utrzymanie niskich cen nadal oferując wysokiej jakości smartfony i usługi. Spodziewamy się, że smartfony z dużymi ekranami i inne flagowe urządzenia zaczną pojawiać się również w niższych cenach _, komentuje Ramind Llamad z IDC.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: IDC: ?Teraz liczą się tanie smartfony?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)