Ten miecz wykrywa niezabezpieczone sieci Wi-Fi!

Ten miecz wykrywa niezabezpieczone sieci Wi‑Fi!

Ten miecz wykrywa niezabezpieczone sieci Wi-Fi!
Źródło zdjęć: © Spark
30.12.2014 12:41, aktualizacja: 02.01.2015 14:35

Bitwę Pięciu Armi nadal można oglądać w kinach, to jednak niektórym fanom Tolkiena nie wystarcza. Niektórzy przechodzą samych siebie i tworzą gadżety o jakich nam się nie śniło. Oto WarSting.

Plastikowa replika filmowego Żądła, odrobina chęci, wiedza i odrobina czasu wolnego. Tak powstał WarSting, gadżet, którego ostrze rozbłyśnie niebieską poświatą za każdym razem, kiedy oręż wykryje w swoim pobliżu niezabezpieczoną sieć Wi-Fi.

Tak naprawdę cała konstrukcja to sprytna promocja produktu Spark. To niewielki moduł Wi-Fi, stworzony do tego, aby pozwolić na łatwy i szybki sposób wykorzystania bezprzewodowego połączenia sieciowego .

W przypadku WarSting, Spark oprócz wykrywania niezabezpieczonych sieci Wi-Fi potrafi się z nimi łączyć. Po co? Po to, żeby opublikować informacje o kolejnej "podbitej" sieci pozbawionej jakichkolwiek zabezpieczeń w Chmurze Spark.

To kolejny projekt-happening, którego motywem przewodnim jest tzw Wardriving. Tradycyjnie polega on na sprawdzaniu zabezpieczeń bezprzewodowych sieci z samochodu hakera, wyposażonego w anteny, laptopa i odpowiednie oprogramowanie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nowy model Tesli dorównuje zwyczajnym samochodom

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)