Ten filmik z Putinem robi furorę na YouTube

Ten filmik z Putinem robi furorę na YouTube

Ten filmik z Putinem robi furorę na YouTube
16.02.2012 09:16, aktualizacja: 16.02.2012 12:12

Zmontowane nagranie wideo, ukazujące rosyjskiego premiera Władimira Putina w klatce na sali sądowej, gdzie odpowiada za "przygotowywanie aktów terroru", w ciągu trzech
dni miało ponad 1,8 miliona odsłon.

Na filmie zatytułowanym "Areszt Władimira Putina: reportaż z sali sądowej" widać premiera w Chamowniczeskim Sądzie Rejonowym w Moskwie. Putin stawił się przed sędzią Wiktorem Daniłkinem, który pod koniec 201. roku skazał byłego szefa koncernu naftowego Jukos Michaiła Chodorkowskiego.

Głos zza kadru tłumaczy, że premier odpowiada za sprzeniewierzenie państwowego majątku, nadużycie władzy, machinacje finansowe i "udział w przygotowaniu aktów terroru mających na celu zasianie strachu wśród obywateli i wywarcie presji na organy państwa".

Film umieszczony został na koncie YouTube należącym do wydawnictwa filmów wideo Lancelot i jest reklamą filmu dokumentalnego, który powstał na podstawie książki "Wysadzić Rosję". Dokument oskarża Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB)
o zorganizowanie niewyjaśnionych do tej pory zamachów z 199. roku, które miały umożliwić dojście do władzy Putinowi, byłemu oficerowi KGB.

Jednym z autorów książki jest Aleksandr Litwinienko, były funkcjonariusz KGB i FSB, który zmarł otruty radioaktywnym polonem w 200. roku w Londynie. Litwinienko był też konsultantem przy produkcji filmu.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)