Tempest Smartband z ekranem OLED na pół bransoletki!

Tempest Smartband z ekranem OLED na pół bransoletki!

Tempest Smartband z ekranem OLED na pół bransoletki!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.09.2014 10:27, aktualizacja: 18.09.2014 09:54

Pamiętacie koncepcję iWatcha, w której zakrzywiony ekran obejmowałby praktycznie całą powierzchnię bransolety? Wygląda na to, że Tempest Smartband sporo zaczerpnął z tego projektu. Na szczęście nie mamy tu do czynienia z wizją designerską, ale realnym produktem.

Zanim jednak zobaczymy finałowy efekt, musimy polegać na renderach, zamieszczonych na profilu kampanii na portalu Indiegogo. Tempest Smartband ma posiadać giętki, rozciągający się na całej powierzchni bransoletki ekran OLED, który wyświetli nam w pozycji poziomej lub pionowej powiadomienia o mailach, telefonach i notyfikacje z serwisów społecznościowych. Bransoletki użyjemy też jako odtwarzacza muzycznego.

Opcjonalnie będziemy mogli zamówić model z kamerką o rozdzielczości 2 Mpix, jednak oprócz tego nie ma co liczyć na żadne bajery w rodzaju licznika kroków czy pulsometru. Producent wyraźnie chce się skupić na podstawowej funkcjonalności i eleganckim wyglądzie.

A trzeba przyznać, że pod kątem designu bransoletka prezentuje się świetnie. Twórcy przygotowują własny system operacyjny, dzięki któremu użytkownik będzie mógł w pełni skonfigurować interfejs urządzenia. Panoramiczny ekran będzie też bardziej pomocny w odczytywaniu długich wiadomości, niż wyświetlacze inteligentnych zegarków.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Szczegółowe parametry techniczne (za wyjątkiem baterii o pojemności 80. mAh) nie są jeszcze znane, gdyż twórcy cały czas udoskonalają swoją wizję. Już teraz jednak można zamówić urządzenie w przedsprzedaży za cenę 225 lub 250 dol. za wersję z obiektywem. Do pierwszych klientów Tempest Smartband ma trafić w maju przyszłego roku.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: iPhone 6: znamy już ceny wszystkich wersji

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)