Telewizyjne nowości Sony

Telewizyjne nowości Sony

Telewizyjne nowości Sony
Źródło zdjęć: © IDG
06.05.2008 10:00, aktualizacja: 06.05.2008 10:32

Firma Sony wprowadza na europejski rynek nową serię telewizorów LCD o oznaczeniu Bravia V4500. Wchodzące w jej skład urządzenia oferują ekrany o przekątnej wynoszącej 26, 32 i 37 cali oraz wbudowane tunery MPEG-4 AVC HD.

Nowe telewizory z serii BRAVIA V450. dysponują błyszczącymi czarnymi obudowami, srebrnymi listwami z głośnikami oraz obrotowymi podstawami. Zbudowano je w oparciu o technologię optymalizacji obrazu BRAVIA ENGINE 2 oraz ciekłokrystaliczne matryce ( ich rozdzielczość to 1366 x 768 pikseli, natomiast deklarowany dynamiczny współczynnik kontrastu - 33000:1 ( nie dotyczy 37-calowego modelu ) ) o przekątnej wynoszącej 26, 32 i 37 cali.

Obraz
© Sony Bravia V4500 (fot. IDG)

Urządzenia oferują użytkownikowi do dyspozycji zintegrowane tunery MPEG-4 AVC HD ( są zgodne z standardami transmisji HD DVB-T i DVB-C ), zintegrowane tunery cyfrowej telewizji naziemnej o standardowej rozdzielczości oraz funkcję BRAVIA Sync ( sterowanie całym systemem kina domowego przez naciśnięcie jednego przycisku na pilocie ), tryb "ramki na zdjęcia" ( umożliwia wyświetlenie 6 fabrycznie zaprogramowanych obrazów ( od pop-artu po Van Gogha ) lub własnych zdjęć przesłanych przez interfejs USB ), System 24p True Cinema ( dzięki niemu film będzie można odtwarzać w tempie 24 klatek na sekundę - dokładnie tak, jak zarejestrowała go kamera ) i menu znane z konsoli PLAYSTATION3 ( system Sony XMB ). Warto też wspomnieć o trzech wejściach HDMI oraz kątach widzenia, które są sobie równe i wynoszą po 178 stopni.

Niestety ceny urządzeń nie zostały podane. Więcej na ich temat można znaleźć pod tym adresem. - http://www.sony-europe.com/view/showsitesection.action?section=odw+ss+en_eu+press&site=odw_en_eu

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)