Telewizory z matrycą OLED – nasze propozycje do 7000 zł

Telewizory z matrycą OLED – nasze propozycje do 7000 zł

Telewizory z matrycą OLED – nasze propozycje do 7000 zł
Źródło zdjęć: © iStock.com | Natalia_80
Sylwia Ścibak
15.02.2018 12:01, aktualizacja: 15.02.2018 12:31

OLED ma ogromną przewagę, jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu, a w zasadzie jego nasycenie oraz kontrast. To jednak niejedyny powód, dla którego warto zdecydować się na zakup tego sprzętu.

Doskonały obraz z doskonałą czernią

Dlaczego OLED pod pewnymi względami deklasuje inne matryce? Dlatego, że pozwala wyświetlić doskonałą czerń, a więc wysoki, wręcz nieskończony kontrast. By obraz był widoczny na ekranie LCD, stosuje się dodatkowe podświetlenie, które rozjaśnia wszystkie piksele, również te czarne. W związku z tym LCD nie jest w stanie zapewnić głębokiego kontrastu, pomimo tego, że niektóre modele telewizorów cieszą oczy np. rozdzielczością 4K.

Organiczne diody w matrycy OLED świecą niezależnie, a więc czarny piksel pozostaje po prostu czarny. To sprawia, że kolory w wyświetlanym obrazie są wysoko nasycone, co przekłada się na niesamowite wrażenia wizualne. Prócz tego kąt widzenia obrazu jest znacznie szerszy, a samych wyświetlanych kolorów jest znacznie więcej, toteż technologia HDR sprawuje się w tym przypadku lepiej niż w przypadku matryc LCD. Co więcej, obraz wyświetlany na matrycy OLED jest też płynniejszy, gdyż czas jej reakcji wynosi nawet 0,01 milisekundy.

Obraz
© Pixabay.com | CC0 License

Czy warto?

Jeśli mamy w zanadrzu trochę większą kwotę i zależy nam na tym, by jakość wyświetlanego obrazu pod różnymi kątami robiła wrażenie, a kolory były nasycone, to jak najbardziej warto. Miłośnicy filmów będą na pewno zachwyceni swoimi ulubionymi produkcjami w nowej jakości, tym bardziej, że wiele telewizorów z matrycą OLED oferuje również dostęp do internetowych platform streamingowych, co jest świetnym sposobem na małe kino bez wychodzenia z domu. Telewizory z matrycą OLED to też dobry wybór dla konsolowych (albo PC-towych) graczy, którym zależy na szybkim czasie reakcji i jak najostrzejszym obrazie.

Na rynku możemy dostać telewizory OLED za 10 tys. zł, a nawet 20 tys. zł, co dla wielu jest barierą nie do przeskoczenia. Na szczęście istnieją też modele, które kosztują znacznie mniej. My proponujemy 55-calowe modele za ok. 4-6 tys. zł, które wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji, między innymi wspomniany wcześniej dostęp do internetu i platform streamingowych czy możliwość wyświetlania obrazu w UHD z szerokim zakresem tonalnym, jaki oferuje HDR.

Obraz
© Materiał prasowy | LG
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)