Telewizory LG Smart TV: niesamowite możliwości połączeń oraz styl Cinema Screen Design w wydaniu LG

Telewizory LG Smart TV: niesamowite możliwości połączeń oraz styl Cinema Screen Design w wydaniu LG

Telewizory LG Smart TV: niesamowite możliwości połączeń oraz styl Cinema Screen Design w wydaniu LG
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.06.2013 16:16

Na polskim rynku zadebiutowały najnowsze telewizory LG Smart TV CINEMA 3D na rok 2013. W poprzednim odcinku - dostępnym TUTAJ - pokazaliśmy, jak wysokiej jakości obraz 3D są w stanie generować nowe telewizory LG. W najnowszym odcinku pokazujemy możliwości telewizorów LG Smart TV, dzięki którym mogą one odbierać praktycznie dowolny sygnał telewizyjny, pokazujemy także jak łatwo podłączyć do nich urządzenia zewnętrzne oraz to, jaki mają niesamowity wygląd.

Kilka tunerów telewizyjnych – nieograniczone możliwości odbioru sygnału

Nowe telewizory LG Smart TV Cinema 3. na rok 2013 umożliwiają łatwy i bezproblemowy dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej nadawanej w Polsce. Oznacza to, że telewizor samodzielnie, bez żadnych dodatkowych urządzeń, settopboxów lub dekoderów odbierze sygnał wszystkich kanałów nadawanych na cyfrowych multipleksach w naszym kraju. To, co wyróżnia telewizory LG na tle konkurentów, to zastosowanie inteligentnej głowicy cyfrowego sygnału DVB-T. Kanały telewizyjne nadawane są na bardzo różnych częstotliwościach, z reguły nie leżących tuż koło siebie. W takiej sytuacji zwykły telewizor zaprogramuje dostępne kanały w losowej kolejności np. pierwszy na kanale 8, drugi na 36, trzeci na 129 itd. Telewizor LG w inteligentny sposób posortuje kanały w taki sposób, iż są one od razu dostępne jeden obok drugiego, dokładnie w takiej kolejności jak nadawane są przez multipleks. Co więcej, inteligentny tuner telewizorów LG sprawia, że nie dojdzie do sytuacji, w której na naszej liście kanałów pojawi się kilka kopi tej samej
stacji telewizyjnej – np. poprzez sygnał odbierany z różnych multipleksów. Telewizory LG zawsze wybiorą sygnał o najlepszych parametrach i to właśnie on zostanie umieszczony na liście dostępnych kanałów. Nie jest to jednak koniec możliwości telewizorów LG Smart TV Cinema 3D na rok 2013. Producent wyposażył swoje telewizory także w dwa dodatkowe tunery przeznaczone do odbioru telewizji satelitarnej oraz telewizji kablowej. Dzięki temu sygnał dostarczany przez operatora kablowego, lub też przez antenę satelitarną może być odtwarzany na ekranach telewizorów LG z pominięciem dodatkowych dekoderów. Nie ma też obawy o dostępność kodowanych kanałów. Slot na karty CI+ umożliwia zainstalowanie specjalnych kart rozszerzeń, które umożliwiają odbiór tego typu programów telewizyjnych.

Ogromne możliwości połączeń

LG w swoich telewizorach Smart TV Cinema udostępnia użytkownikom wiele sposobów podłączania zewnętrznych urządzeń Audio-Video, ale nie tylko ich. Dzięki obecności aż czterech złącz HDMI możemy jednocześnie podłączyć do telewizora zestaw kina domowego, odtwarzacz Blu-Ray, konsolę do gier, komputer etc. To jednak nie wszystko, gdyż do naszej dyspozycji oddano aż trzy złącza USB, w tym jedno w najszybszym standardzie USB 3.0. Oznacza to, że do telewizora możemy podłączyć nie tylko przenośne pamięci typu pendrive, ale także bardzo pojemne dyski twarde. Jedno z wejść USB ma natężenie prądu wynoszące aż 1,2 A, co umożliwia podłączenie największych dostępnych dziś na rynku dysków twardych bez konieczności podłączania dodatkowego źródła zasilania.

Obraz
© Wyraźna różnica w jakości obrazu dzięki zaawansowanemu standardowi HDMI wykorzystywanemu przez telewizory LG (fot. Materiały prasowe)

Dla użytkowników niezmiernie istotna jest prędkość, z jaką otrzymują dostęp do swoich danych zapisanych na twardych dyskach, pendrive’ach czy kartach pamięci. W przypadku nowych telewizorów LG Smart TV Cinema 3. na rok 2013 użytkownik nie czeka już na żmudne skanowanie powierzchni dysku i powolne wyświetlanie kolejnych dostępnych plików. Dzięki bardzo mocnym, dwurdzeniowym procesorom telewizorów dane zapisane na dyskach wczytywane są błyskawicznie, bez jakichkolwiek opóźnień.

Telewizor ozdobą domu – Cinema Screen Design

Kolejną zaletą telewizorów LG Smart TV Cinema 3. na rok 2013 jest ich wysmakowany, elegancki kształt. Projektanci i inżynierowie LG włożyli wiele pracy, aby otaczająca telewizor ramka była minimalna i niczym nie zaburzała przyjemności płynącej z oglądania obrazu. Minimalistyczna ramka nie tylko ładnie wygląda, ale ma także wymiar praktyczny, gdyż poprawia kontrast oglądanych materiałów. Nazwa Cienema Screen Design nie wzięła się przypadkiem. Oddaje ona kształt telewizorów, które przywodzą na myśl ekrany kinowe i przenoszą nas w świat wciągającej rozrywki. Projektanci LG zaprojektowali nowe telewizory w taki sposób, że ich design idealnie wpisuje się zarówno w bardzo nowoczesne wnętrza, jak i świetnie pasuje do bardziej klasycznych i stonowanych pomieszczeń. Jednolite, stonowane wykończenie z wysokiej jakości materiałów przypadnie do gustu każdemu. Cinema Screeen Design to także możliwość ubarwienia menu telewizora. Jeśli chcesz mieć własne tło nic nie stoi na przeszkodzie, aby stało się nim ulubione zdjęcie
z wakacji.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Design to także sprytne i praktyczne rozwiązania. W niektórych modelach telewizorów LG dostępna jest wbudowana kamera wideo HD. Projektanci skonstruowali ją w taki sposób, że nawet wprawne oko nie doszuka się jej obecności, póki nie wysuniemy jej z tylnej części obudowy. Dopełnieniem praktycznego i stylowego wyglądu jest podstawa Magic Stand, nadająca wrażenie unoszącego się w powietrzu ekranu. Została ona wyposażona w praktyczną funkcję obrotu - Magic Swivel, umożliwiającą prostą zmianę ustawienia telewizora. Podstawa wyposażona jest w specjalne prowadnice, dzięki którym przesuwa się ona wraz z całym telewizorem, zawsze dając ten sam świetny efekt wizualny.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)
Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie