Telewizor Loewe Reference - nie na każdą kieszeń

Telewizor Loewe Reference - nie na każdą kieszeń
Źródło zdjęć: © mat. prasowy

01.07.2015 13:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy telewizor Loewe Reference jest już dostępny w Polsce. Do jego produkcji wykorzystano najlepsze materiały – rama wykonana jest z aluminium, ekran pokrywa antyrefleksyjny filtr, a na maskownicę głośnika dostępny jest szeroki wybór tkanin.

Pomimo niezwykle wąskiej konstrukcji telewizor potrafi wygenerować z siebie całkiem dobrej jakości dźwięk. Jego system dźwiękowy o mocy 2 x 6. W wykorzystuje kanały i obudowę typu bass reflex. Przemyślana konfiguracja głośników tworzy bogaty, otaczający dźwięk, który w innym przypadku byłby możliwy do wygenerowania jedynie przy zastosowaniu dodatkowych głośników. W połączeniu z zaawansowanym oprogramowaniem Loewe, pozwala on stworzyć dźwiękową przestrzeń 3D bez dodatkowych źródeł dźwięku. Telewizor Loewe Reference jest także kompatybilny z dużymi, kinowymi systemami surround.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Zintegrowany dekoder AV 5.1 Dolby Digital i DTS pozwala na bezpośrednie podłączenie systemów od 2.1 do 5.1 poprzez złącze telewizora. Urządzenie, po podłączeniu głośników Reference ID, staje się głośnikiem centralnym takiego zestawu.

Najnowszy interfejs (HDMI 2.0. HDCP 2.2 i HEVC) pozwala na dostęp do treści w rozdzielczości 4K z zewnętrznych źródeł jak np. odtwarzacz Blu-ray Loewe BluTechVision 3D. Co więcej, technologia super scalingu zapewnia znaczącą poprawę obrazu nawet dla treści Full HD. Reference tworzy naturalny, bogaty w detale i żywe kolory obraz. Telewizor oferuje także technologię 3D dostępną przy pomocy opcjonalnych okularów 3D.
Oglądanie jednego kanału, śledzenie drugiego w trybie podglądu i nagrywanie trzeciego na wbudowany dysk twardy –. to unikalna funkcja telewizorów Loewe. Na dodatek dostępna także zdalnie. Loewe Mobile Recording pozwala na zaplanowanie nagrań przy pomocy aplikacji Loewe Smart Assist na smartfony z Android i iOS.
Telewizor posiada dysk o pojemności 1 TB, dzięki czemu możemy nagrywać i przechowywać programy w wysokiej rozdzielczości. Dysk Loewe służy także jako serwer wideo, który może być dostępny dla innych urządzeń z tej serii w domowej sieci (streaming DR+). Użytkownik może zatrzymać oglądany program i kontynuować oglądanie na telewizorze w innym pomieszczeniu (DR+ Follow-Me).

Loewe MyTV2move streamuje oglądany program na tablet lub smartfon. Dzięki temu widz może zabrać ze sobą urządzenie mobilne i kontynuować oglądanie programu w innym miejscu. Digital Media Renderer działa na odwrotnej zasadzie i pozwala widzowi streamować ulubione wideo, zdjęcia czy muzykę z tabletu lub smartfona na ekran TV.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Telewizor posiada zintegrowany moduł Bluetooth, który pozwala na szybki i łatwy streaming ulubionych utworów z tabletu lub smartfona.

Nowy Loewe Reference będzie dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: ciemne złoto, biały, czarne aluminium oraz srebrne aluminium. Obecnie w sklepach można kupić telewizor o przekątnej ekranu 5. cali. Jednak już niedługo pojawią się prawdziwi giganci: w sierpniu wersja 85 calowa, zaś we wrześniu 75 calowa. Niestety telewizor nie należy do tanich urządzeń, gdyż jego cena będzie zaczynała się od 21 990 zł.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (1)