Telewizor i kino domowe LG z nagrodami EISA

Telewizor i kino domowe LG z nagrodami EISA
Źródło zdjęć: © LG

18.08.2010 12:52, aktual.: 19.08.2010 11:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telewizor LCD LED LG LE5300 i zestaw kina domowego LG HB45E z odtwarzaczem Blu-ray zdobyły tegoroczne nagrody dla czołowych produktów audio i wideo, przyznawane przez European Imaging and Sound Association (Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku - EISA). Jury EISA uznało także proekologiczne zalety telefonu LG GD510, przyznając mu tytuł European Green Mobile Phone 2010-2011

Jury EISA nie miało wątpliwości, że tytuł „European Best Value LCD-TV 2010-2011”. (Najlepszy europejski telewizor LCD pod względem wskaźnika ceny do wartości) należy się 42-calowemu modelowi LG LE5300. W kategorii „European Home Theater Compact System 2010-2011” nagrodę otrzymało kino domowe LG HB45E.

Obraz
© Telewizor LCD LED LG LE5300 (fot. LG)

[

]( http://tanio.pl/szukaj.html?nazwa=LG+LE+5300&searchBtn.x=0&searchBtn.y=0 )

W ubiegłym roku spośród produktów LG wyróżnione przez EISA zostały: telewizor LCD LG SL8000. odtwarzacz Blu-ray LG BD390, kino domowe LG HB954PB oraz telefon komórkowy LG KM900 Arena.

_ "Niewielu producentów oferuje wysokiej jakości telewizory Full HD z podświetleniem LED o przekątnej 42 cale w cenie poniżej 1000 EUR. To właśnie dlatego telewizor LG 42LE5300 jest doskonałą propozycją pod względem wskaźnika ceny do wartości, biorąc pod uwagę w szczególności dodatkowe funkcje i opcje łączności, np. przez port USB, umożliwiający odtwarzanie zdjęć, muzyki i obrazów wideo z zewnętrznych źródeł. Dodatkowo, przyjazne dla użytkownika menu zapewnia prosty i intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji i ustawień" _ - uzasadniał wybór Jorge Goncalves, Prezydent EISA.

EISA to stowarzyszenie skupiające 5. wydawnictw z 19 europejskich krajów, które zajmują się tematyką elektroniki użytkowej. Co roku redaktorzy naczelni magazynów przeprowadzają testy wybranych najnowszych produktów, a następnie wyłaniają najlepsze, przyznając im nagrody w kategoriach: sprzęt audio i kino domowe, wideo, foto, car audio i telefony komórkowe. EISA wyróżnia także urządzenia najbardziej ekologiczne i przyjazne środowisku.

Telewizor LCD LED LG 42LE5300

Nagrodzony przez EISA telewizor LG LE530. wyposażony został w 42-calowy ekran podświetlany diodami LED. TV posiada rozdzielczość Full HD 1080p, kontrast na poziomie 3 000 000:1 oraz gwarantuje czysty obraz i wierne odwzorowywanie kolorów. LG 42LE5300 wykorzystuje technologię TruMotion 100Hz, która ogranicza efekt rozmycia obrazu podczas dynamicznych scen akcji. Wysoką jakość dźwięku gwarantują zaawansowane funkcje Infinite Sound oraz Clear Voice. Złącze USB 2.0 umożliwia odtwarzanie filmów, m.in. w formacie DivX HD (mkv), zdjęć i muzyki, zapisanych na zewnętrznych nośnikach.

Posiadacze LG LE530. mogą zapomnieć o plątaninie kabli wokół telewizora. Bezprzewodowe połączenie z LG Media Box, do którego podłączone mogą być wszelkie odtwarzacze, zestaw kina domowego i inne urządzenia peryferyjne, pozwoli bezstratnie przesyłać sygnał Full HD do telewizora podłączonego jedynie do źródła zasilania.

Model LG LE530. został (podobnie jak większość telewizorów LG) wyposażony w funkcje ograniczające zużycie energii, m.in. Inteligentny Czujnik, który automatycznie optymalizuje jasność ekranu, kontrast, balans bieli i ustawienia kolorów, dostosowując te parametry do rodzaju oświetlenia w pomieszczeniu.

Obraz
© Zestaw kina domowego LG HB45E z odtwarzaczem Blu-ray (fot. LG)

[

]( http://tanio.pl/Kino-domowe-LG-HB-45E--254070-1-2796-12253571.html )

Kino domowe 2.1 LG HB45E

Przyznając LG HB45. tytuł najlepszego kompaktowego systemu kina domowego, jury EISA doceniło przede wszystkim doskonałą jakość obrazu i dźwięku oferowaną przez nowy zestaw LG, a także wachlarz funkcji multimedialnych. LG HB45E odtwarza pliki zapisane na płytach Blu-ray, obsługuje szeroką gamę formatów, w tym DivX HD i mkv, może także łączyć się bezprzewodowo z internetem przez wbudowany interfejs Wi-Fi.

Dzięki Netcast Entertaiment Access użytkownicy w każdej chwili mogą sięgnąć do klipów z YouTube, sprawdzić prognozę pogody na AccuWeather.com czy obejrzeć galerie zdjęć w serwisie Google Picasa.

Z kolei funkcja BD Live 2.0 pozwala im także pobierać treści z witryn poświęconych filmom i muzyce, a obsługa protokołów DLNA i CIFS umożliwia wymianę danych z kompatybilnymi urządzeniami podłączonymi do sieci domowej. O wysoką jakość dźwięku wydobywającego się z obrotowych głośników głównych LG HB45. zadbał sam guru w dziedzinie audio - Mark Levinson.

_ "Bardzo trudno znaleźć na rynku system kina domowego 2.1 oferujący kompaktową obudowę i wspaniały dźwięk. Jednak wprowadzając na rynek niewielki i stylowy zestaw HB45E, firma LG Electronics wyznaczyła nowe standardy w zakresie relacji jakości brzemienia do ceny oraz wszechstronności. Nowy system oferuje technologię BD Live 2.0, stację dokującą do iPodów i iPhone’ów oraz zgodność ze standardami USB, DLNA i CIFS. Obsługuje dyski z partycjami NTFS, jak również odtwarza pliki zapisane w formatach DivX HD i mkv. Głośniki LG HB45E odtwarzają przestrzenny dźwięk niezależnie od charakterystyki pomieszczenia, a subwoofer o dużej mocy nigdy nie zaburza ogólnej równowagi brzmienia muzyki. Ten kompaktowy i wszechstronny system świetnie zaspokoi również potrzeby graczy komputerowych” _ - dodał Jorge Goncalves, Prezydent EISA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)