Telewizja mobilna wkrótce w Polsce

Telewizja mobilna wkrótce w Polsce

Telewizja mobilna wkrótce w Polsce
Źródło zdjęć: © AFP
16.01.2009 20:30, aktualizacja: 18.01.2009 16:03

Mobile TV i Info TV-FM to firmy, które jako pierwsze przystąpiły do przetargu na cyfrową telewizję mobilną, ogłoszonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Firma wyłoniona w drodze konkursu otrzyma zezwolenie na oferowanie usług mobilnej telewizji na terenie 31 miast Polski. Pozwolenie będzie obowiązywać aż do 31 maja 2015 roku. Do tego czasu usługa ma być dostępna w całym kraju.

Nowa usługa będzie dostępna jedynie dla osób posiadających telefony komórkowe pozwalające na odbiór cyfrowego programu telewizyjnego. Początkowo w ofercie ma się znaleźć 16 programów telewizyjnych i radiowych. Po uruchomieniu usługi liczba ta ma się znacznie zwiększyć.

Firma wyłoniona w drodze konkursu otrzyma zezwolenie na oferowanie usług mobilnej telewizji na terenie 31 miast Polski. Pozwolenie będzie obowiązywać aż do 31 maja 2015 roku. Do tego czasu usługa ma być dostępna w całym kraju.

Warto przypomnieć, że firma Mobile TV to spółka powołana przez czterech operatorów komórkowych: Orange, Era, Plus i Play. Według wstępnych szacunków koszty projektu mogą wynieść nawet 100 milionów euro. Z kolei Info TV-FM jest firmą zajmującą się nadawaniem sygnału radiowego m.in. Polskiego Radia, RMF FM i Radia ZET.

Cena usługi nie powinna przekroczyć 20 złotych miesięcznie.

Źródło: Gazeta Prawna

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)