Telewizja mobilna w Polsce jeszcze przed Euro 2012

Telewizja mobilna w Polsce jeszcze przed Euro 2012

Telewizja mobilna w Polsce jeszcze przed Euro 2012
Źródło zdjęć: © chip.pl
04.01.2012 12:27, aktualizacja: 04.01.2012 13:31

W kwietniu Cyfrowy Polsat chce uruchomić telewizję mobilną wykorzystującą technologię naziemnej telewizji cyfrowej. W projekcie nieoficjalnie nazywanym czwartym multipleksem prawdopodobnie znajdą się obok kanałów Polsatu m.in. TVP Sport i AXN.

Pod koniec października ub.r. ogłoszono, że Cyfrowy Polsat za blisko 29 mln zł kupi Info-TV-FM. Firma ta na początku 2009 roku wygrała konkurs na operatora telewizji mobilnej w technologii DVB-H. Testowo we wrześniu 2009 roku uruchomiono usługę, ale nie trafiła ona do oferty żadnej sieci komórkowej. W grudniu 2010 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej zmienił na wniosek Info-TV-FM decyzję rezerwacyjną z DVB-H na neutralną technologicznie. Dzięki temu nie musi ona oferować telewizji mobilnej w technologii DVB-H i może wykorzystać do tego technologię naziemnej telewizji cyfrowej.

W przeciwieństwie do trzech istniejących już multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej tzw. czwarty, mobilny, miałby być płatny. Trwają prace nad ofertą programową. Prócz kanałów z Grupy Polsat miałyby znaleźć się na nim inne stacje. Według ustaleń "Presserwisu" prowadzone są już rozmowy dotyczące włączenia do oferty m.in. TVP Sport, AXN i Comedy Central.

Telewizja mobilna Cyfrowego Polsatu dostępna miałaby być na trzech platformach - urządzeniach mobilnych typu smartfony i tablety, a także z poziomu dekodera i komputera. Umożliwią to tunery.

Spółka chce uruchomić telewizję mobilną przed Euro 2012 - TVP Sport będzie bowiem pokazywać mecze turnieju. Olga Zomer, rzeczniczka Cyfrowego Polsatu, pytana o start projektu w kwietniu br., odpowiada: ? _ Na tym etapie za wcześnie na podawanie konkretnych terminów _.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Aplikacja zbanowana za użytkowników

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (275)