Telewizja internetowa ipla w telewizorach Panasonic z VIERA Cast

Telewizja internetowa ipla w telewizorach Panasonic z VIERA Cast

Telewizja internetowa ipla w telewizorach Panasonic z VIERA Cast
26.08.2010 11:59

Telewizja internetowa ipla we współpracy z polskim oddziałem firmy Panasonic udostępniła wersje aplikacji ipla, z której można korzystać za pomocą telewizorów Panasonic VIERA wyposażonych w platformę VIERA Cast.

Telewizja internetowa ipla we współpracy z polskim oddziałem firmy Panasonic udostępniła wersje aplikacji ipla, z której można korzystać za pomocą telewizorów Panasonic VIERA wyposażonych w platformę VIERA Cast.

Rozwiązanie to pozwala użytkownikom plazm oraz LCD marki Panasonic VIERA, po podłączeniu się do sieci internetowej na oglądanie seriali, popularnych programów rozrywkowych, najciekawszych wydarzeń sportowych tego sezonu jak również popularne programy hobbystyczne, niezależnie od ramówki telewizyjnej. Oferta jest bezpłatna, a aplikacja ipla będzie dostępna w telewizorach Panasonic VIERA od 1 września 2010.

Ipla jest pierwszym polskim dostawcą treści wideo do aplikacji VIERA Cast. Tym samym z największej bazy materiałów VOD w Polsce zawierającej treści telewizyjne korzystać mogą nie tylko użytkownicy komputerów, telefonów komórkowych, ale także telewizorów. Na widzów czeka ponad 1. tysięcy plików wideo stanowiących ok. 5 tysięcy godzin programów. Oferta jest systematycznie powiększana i aktualizowana o kolejne materiały. Treści prezentowane przez ipla to w większości materiały wyprodukowane na zlecenie Telewizji Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe i TV4.

Obraz
© Telewizor plazmowy TX-P46Q-G20 (fot. Panasonic)

_ Telewizory podłączone do sieci internetowej i pobierające z niej atrakcyjne dla widza treści multimedialne, w tym wideo na żądanie, będą stanowić w najbliższych latach dominujący segment rynku. Oferta producentów oraz dostawców treści musi sprostać temu zadaniu. Panasonic jest dumny z faktu, iż jako pierwszy w Polsce uruchomił tak innowacyjny projekt, jakim jest bezpłatne wideo na żądanie dla posiadaczy telewizorów z aplikacją VIERA Cast. Bardzo dużą zaletą tej usługi jest, poza darmowym charakterem oraz wysoką jakością treści, fakt, iż będzie ona dostępna nie tylko dla nowych użytkowników telewizorów Panasonic VIERA, ale również konsumentów, którzy zdecydowali się na zakup naszych telewizorów wyposażonych w VIERA Cast w latach poprzednich _ - mówi Maciej Pączka, Product Manager odpowiedzialny za kategorię telewizorów VIERA w polskim oddziale firmy Panasonic.

Obsługa aplikacji ipla na platformie VIERA Cast w telewizorach Panasonic jest niezwykle intuicyjna. Wystarczy nacisnąć przycisk VIERA Cast na pilocie, a następnie nawigować pilotem po platformie w celu wybrania interesującej nas treści. Nie ma potrzeby podłączania żadnych dodatkowych urządzeń.

Poprawne wyświetlanie treści ipla w VIERA Cast wymaga podłączenia do telewizora łącza internetowego o przepustowości minimum 1,5 Mbit/s za pomocą kabla Ethernet lub sieci WLAN. W wyższych modelach telewizorów Panasonic VIERA (seria V i VT) wbudowane zostały moduły Wi-Fi umożliwiające również łączność bezprzewodową. W przypadku modeli niższych (seria G) można uzyskać dostęp do sieci bezprzewodowej poprzez zakup specjalnego adaptera Wi-Fi DY-WL10E, który podłączymy do odbiornika poprzez wejście USB.

Aplikacja VIERA Cast jest dostępna dla wszystkich użytkowników telewizorów Panasonic VIERA serii G, V, VT oraz wybranych modeli serii D25 i D28.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)