Telewizja internetowa ipla dostępna na odtwarzaczach Blu‑ray Panasonic

Telewizja internetowa ipla dostępna na odtwarzaczach Blu-ray Panasonic
Źródło zdjęć: © Panasonic

16.12.2010 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panasonic udostępnił wersję aplikacji ipla na odtwarzacze Panasonic Blu-ray wyposażone w platformę VIERA Cast. Rozwiązanie to pozwala użytkownikom odtwarzaczy Blu-ray Panasonic, po podłączeniu się do sieci internetowej, na oglądanie seriali, popularnych programów rozrywkowych i hobbystycznych, jak również najciekawszych wydarzeń sportowych , niezależnie od ramówki telewizyjnej. Oferta jest bezpłatna, a aplikacja ipla będzie dostępna w odtwarzaczach Blu-ray Panasonic od 20 grudnia 2010

Ipla jest pierwszym polskim dostawcą treści wideo do aplikacji VIERA Cast. Widget ipla zadebiutował w telewizorach Panasonic VIERA 1 września 2010. ale nie był dostępny z poziomu odtwarzaczy Blu-ray wyposażonych w funkcję VIERA Cast.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Teraz nie tylko użytkownicy komputerów, telefonów komórkowych czy telewizorów, ale także posiadacze odtwarzaczy Blu-ray Panasonic mogą korzystać z największej bazy materiałów VOD w Polsce w wysokiej jakości. Na widzów czeka ponad 1. tysięcy plików wideo stanowiących ok. 7,5 tysięcy godzin oglądania. Treści oferowane w ipla to w większości materiały wyprodukowane na zlecenie Telewizji Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe i TV4. Oferta jest systematycznie powiększana i aktualizowana o kolejne materiały.

Co ciekawego będzie można zobaczyć na odtwarzaczach Blu-ray Panasonic z platformą VIERA Cast dzięki telewizji internetowej ipla:

Seriale - seriale produkowane przez Telewizję Polsat oraz TV4. m.in. „Hotel 52”, „Fala zbrodni”, „Szpilki na Giewoncie”, „Ekipa”, „Włatcy móch”, „Samo życie”, „Świat według Kiepskich”, „Graczykowie”, „I kto tu rządzi” i wiele innych.

Sport - produkcje Polsat Sport oraz Polsat Sport Extra, w tym mecze Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europejskiej UEFA, występy reprezentacji Polski w siatkówce oraz piłce ręcznej, Polską Ligę Siatkówki itp.

Rozrywka - popularne programy hobbystyczne emitowane w stacjach należących do grupy Polsat, np. „Dekoratornia”, „Ewa gotuje”, „Chcę być piękna”. i inne.

Obsługa aplikacji ipla na platformie VIERA Cast w odtwarzaczach Blu-ray Panasonic polega na wciśnięciu przycisku VIERA Cast na pilocie, a następnie nawigowaniu pilotem po platformie w celu wybrania interesującej nas treści bez potrzeby podłączania żadnych dodatkowych urządzeń. Poprawne wyświetlanie treści ipla w VIERA Cast wymaga podłączenia do odtwarzacza blu-ray łącza internetowego o przepustowości minimum 1,5 Mbit/s za pomocą kabla Ethernet lub sieci WLAN (w zależności od modelu).

Poza aplikacją ipla użytkownicy platformy VIERA Cast w odtwarzaczach blu-ray i telewizorach Panasonic mają wygodny dostęp do najpopularniejszych serwisów internetowych takich jak: kino internetowe Iplex, YouTube, Google Picasa, popularnego informacyjnego kanału sportowego Eurosport. Aplikacja VIERA Cast na odtwarzaczach Blu-ray umożliwia również korzystanie z serwisu społecznościowego Twitter.

Aplikacja ipla jest dostępna dla wszystkich użytkowników odtwarzaczy Blu-ray Panasonic wyposażonych w funkcję VIERA Cast:
Panasonic DMP-BDT300 - sugerowana cena detaliczna 1819 PLN
Panasonic DMP-BDT100 - sugerowana cena detaliczna 999 PLN
Panasonic DMP-BD85 - sugerowana cena detaliczna 1091 PLN
Panasonic DMP-BD65 - sugerowana cena detaliczna 73. PLN

Osoby, które już są właścicielami wyżej wymienionych odtwarzaczy Blu-ray Panasonic z VIERA Cast mogą w łatwy sposób uzyskać dostęp do aplikacji ipla aktualizując automatycznie oprogramowanie po podłączeniu urządzenia do internetu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)