Telefony "dla twardzieli". Wytrzymałe, szczelne i z pojemną baterią

Telefony "dla twardzieli". Wytrzymałe, szczelne i z pojemną baterią

Telefony "dla twardzieli". Wytrzymałe, szczelne i z pojemną baterią
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
29.10.2019 14:43, aktualizacja: 30.10.2019 09:05

Ekran znowu pękł? Bateria padła? Smartfon nie przetrwał upadku na chodnik, a kosztował całą wypłatę? A może znowu się zawiesił? Jeśli drażni cię zawodność nowoczesnych smartfonów, postaw na trwałe, funkcjonalne i niedrogie telefony do pracy w ciężkich warunkach.

Wzmocniona odporność i większa szczelność

Obrazowym określeniem "telefon dla twardzieli" nazywa się telefony komórkowe i smartfony o wzmocnionej, często metalowej obudowie, wodoszczelności potwierdzonej certyfikatem IP68, a także niepoddające się niszczącemu działaniu np. drobnego pyłu. Działają bez problemu w warunkach, które niejedną komórkę doprowadziły do opłakanego stanu (np. w warsztacie). To telefony, które sprostają trudnym warunkom pracy np. na budowie lub w terenie, gdzie często występuje prawdopodobieństwo upuszczenia urządzenia na twardą powierzchnię.

Wytrzymałe telefony ułatwiają komunikację w miejscach wilgotnych lub zakurzonych. Są dobre do pracy i np. na wyprawę w góry, bo większość z nich ma dobrze leżącą w dłoni, antypoślizgową obudowę. Ich wytrzymałość to nie tylko konstrukcja, ale też długi czas działania. Na nic pancerna obudowa, jeśli telefon szybko padnie – dlatego te urządzenia wyposażono w pojemne baterie: 2000 mAh dla tradycyjnych komórek (dla porównania: to ok. 24-30 dni w trybie czuwania i kilkanaście do ok. 20 godzin ciągłej rozmowy) i nawet 5ooo mAh dla smartfonów (w ich przypadku czas trwania także będzie długi, ale uzależniony od czasu i częstotliwości korzystania z internetu, jasności wyświetlacza, robienia zdjęć itp.).

Obraz
© Materiały prasowe

Trwały telefon z dużym wyświetlaczem

Osoby, których nie pociąga nowoczesność przeładowanych zbędnymi funkcjami i aplikacjami smartfonów, chętnie sięgają po zwykłe telefony z klawiaturą. Najtańsza kategoria takich telefonów to modele z plastiku, o dość niskiej trwałości. Jeśli szukasz właśnie takiego telefonu do dzwonienia i odbierania wiadomości, wzmocnione modele zaspokoją twoje potrzeby. Trwałość takich produktów w porównaniu do standardowych komórek jest imponująca, podobnie, jak... atrakcyjna cena. Dla podstawowych modeli to między 150, a 200 zł. Nie przepłacamy, a zyskujemy solidne urządzenie do sprawnej komunikacji.

Smartfon w pancernej wersji

Kompaktowe wymiary wytrzymałych komórek nie przeszkadzają w tym, abyśmy mogli korzystać w niezbędnych funkcji. To, że telefon nie ma dotykowego, dużego wyświetlacza, wcale nie oznacza, że nie zrobimy dobrych zdjęć. Kolorowe zdjęcia z powodzeniem wyświetlimy na ok. 3-calowym wyświetlaczu.

Obraz
© Pixabay.com

Trwałe telefony występują też w wersji z dotykowym, większym ekranem. Metalowa, wzmocniona obudowa takich "smartfonów dla twardzieli" nie dość, że ma świetny, wyrazisty dizajn, to chroni czytelny i jasny wyświetlacz oraz wszystkie nasze kontakty i cenne dane. Dodatkowo cena takiego smartfona z podwójnym, niezłym aparatem i dużą baterią to znacznie mniej niż wielu innych telefonów o słabszych parametrach.

Obraz
© Materiały prasowe | DeWalt
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)