Telefonia komórkowa Sferii w 2009 roku

Telefonia komórkowa Sferii w 2009 roku

Telefonia komórkowa Sferii w 2009 roku
01.11.2008 10:55, aktualizacja: 02.11.2008 16:35

Sferia, która w połowie października otrzymała decyzję UKE o zmianie rezerwacji częstotliwości, może w 2009 roku rozpocząć oferowanie usług telefonii komórkowej.

Sferia, która w połowie października otrzymała decyzję UKE o zmianie rezerwacji częstotliwości, może w 2009 roku rozpocząć oferowanie usług telefonii komórkowej - poinformował Damian Grabiński, rzecznik spółki.

_ Po otrzymaniu decyzji UKE pracujemy nad długoterminową strategią. Ewentualny start telefonii komórkowej może nastąpić w 2009 roku _ - powiedział rzecznik. Dodał, że w 2009 roku Sferia chce rozszerzyć zasięg swojej działalności o Łódź, Kraków, Katowice, Poznań i Trójmiasto. Obecnie oferta spółki jest dostępna na terenie Warszawy i Ostrołęki oraz okolic tych miast.

Sferia świadczy usługi telefonii stacjonarnej i dostępu do internetu na bazie technologii CDMA (Code Division Multiple Access) oraz od końca września na bazie Bitstream Access, czyli na łączach Telekomunikacji Polskiej. Wcześniej rezerwacja częstotliwości dla Sferii ograniczała spółce możliwość świadczenia usług telefonii komórkowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)