Telefonia GaduAIR - rozmowy z numerami Gadu-Gadu

Telefonia GaduAIR - rozmowy z numerami Gadu-Gadu

Telefonia GaduAIR - rozmowy z numerami Gadu-Gadu
18.05.2009 15:00, aktualizacja: 18.05.2009 16:35

Wystartowała nowa sieć telefonii komórkowej - GaduAIR. Usługa oferuje wszystkie standardowe funkcje telefonu, bezpłatny komunikator GG w komórce, tani Internet oraz możliwość dzwonienia z komórki bezpośrednio na... numer GG. Usługa jest dostępna na terenie całego kraju.

Usługa oferowana jest przez GG Network S.A. w ramach modelu MVNO na bazie infrastruktury Polkomtel S.A. Obie firmy podpisały umowę o współpracy pod koniec 200. r., dzięki czemu producent komunikatora mógł rozpocząć działalność jako wirtualny operator telefonii komórkowej. Oferta trafiła dzisiaj do milionów potencjalnych abonentów - z samego komunikatora GG korzysta miesięcznie ponad 6 mln internautów.

GaduAIR: po co siedzieć w domu?

"Wyjście na kartę" - hasło promocyjne sieci GaduAIR oznacza, że komunikator, Internet i wiele usług dostępnych jest również poza domem czy biurem - wystarczy posiadać starter nowej sieci i telefon komórkowy, aby nadal być w kontakcie i być mobilnym. "Po co siedzieć w domu?" - to pytanie pojawiało się w akcji zapowiadającej start GaduAIR. Nowa sieć odpowiada: wyjdź na kartę i uwolnij się.

Podstawowymi wyróżnikami oferty GaduAIR są:
- brak opłat za korzystanie z Mobilnego GG,
- brak opłat za transfer danych w Mobilnym GG,
- wspólna lista kontaktów (synchronizacja danych z komunikatora GG i z komórki),
- korzystne i konkurencyjne na rynku plany taryfowe i bonusy za aktywności,
- połączenie w jednym numeru komunikatora GG i numeru telefonu sieci GaduAIR,
- bezpłatne pakiety internetowe przy doładowaniu,
- wysyłanie bezpośrednio z telefonu zdjęć i ich publikacja w serwisach internetowych MojaGeneracja.pl i Blip.pl.

GaduAIR oferuje wszystkie standardowe funkcje telefonu, bezpłatny komunikator GG w komórce oraz tani Internet. Jest dostępna na terenie całego kraju. GG Network S.A oferuje również usługę telefonii internetowej VoIP, która została zintegrowana z GaduAIR. Do nowego operatora nie można natomiast przenieść numeru GG.

0 zł za gadanie

Jedną z nowości w dziedzinie telekomunikacji i Internetu jest połączenie numerów telefonu i komunikatora - numer telefonu jest jednocześnie numerem GG. Użytkownik GaduAIR może odbierać połączenia telefoniczne, głosowe i tekstowe zamiennie albo w komunikatorze albo w telefonie, w zależności od swojego wyboru i sytuacji w jakiej się znajduje. To nowa jakość w świeci telekomunikacji. Możliwość dzwonienia bezpośrednio z komórki na numer GG to dodatkowa wymierna korzyść.

Dotychczas z wersji mobilnych GG w telefonie skorzystało już ponad 1 mln. osób i wszystko wskazuje na to, że liczba ta się powiększy: użytkownik sieci GaduAIR może rozmawiać przez Mobilne GG bez opłat za abonament, jaki opłacają użytkownicy innych sieci komórkowych. Dodatkową korzyścią w GaduAIR jest brak opłat za transfer danych. Użytkownicy mogą zatem być dostępni przez cały czas i za darmo korzystać z Internetu do rozmów przez komunikator. Ponadto rozmowy przez komunikator GG w sieci GaduAIR są bezpłatne, co jest alternatywą dla płatnych SMS-ów.

Parametry oferty

Startery GaduAIR można kupić w ogólnopolskiej sieci sprzedaży, zamówienie można również złożyć przez Internet. W sprzedaży online użytkownik może wybrać sam swój wyjątkowy, złoty lub srebrny, numer GaduAIR.

Starter GaduAIR - właściwości:
- połączenia: 29 gr./min. ( do Play i Cyfrowego Polsatu: 49 gr/min. )

- SMS/MMS: 15/30 gr.

- Internet: 1 gr / 20 KB (pakiet 20 MB na start).

- cena: 2. zł
^Usługi dodatkowe dla użytkowników sieci GG Network:^

- Zmiana statusu opisowego na GG - usługa umożliwia użytkownikom GaduAIR zmianę statusu w komunikatorze GG za pomocą wiadomości SMS. Jeśli użytkownik ma więcej niż jeden nr GG ( np. swój stary i nowy, który otrzymał podczas zakupu startera ), opis zostanie umiejscowiony na obu numerach. Koszt usługi: 10 gr. (aby skorzystać, wyślij SMS na nr 5002 z treścią opisu).

- Informacja o lokalizacji w komunikatorze GG - ustawienie informacji o aktualnej lokalizacji w komunikatorze GG. Koszt: 10 gr. ( aby skorzystać: wyślij SMS na nr 5002 o treści "L".

- Wysłanie SMS-a na GG - wysłanie wiadomości na GG z komórki. Koszt: 10 gr. Treść wysyłanej wiadomości musi się rozpoczynać numerem GG adresata (aby skorzystać, wyślij SMS-a na numer 5003).

- Wysyłanie MMS-a na GG - umożliwia wysłanie treści multimedialnych, takich jak zdjęćia i nagrania wideo do użytkowników komunikatora GG z komórki. Adresat otrzymuje powiadomienie, że otrzymał nową wiadomość MMS na skrzynkę na koncie GG. Koszt: 2. gr / 100 KB.

- Połączenia głosowe na komunikator GG - umożliwia nawiązanie połączenia głosowego z dowolnym numerem GG. Koszt: 2. gr/min. ( aby skorzystać: wykonaj połączenie na numer GG poprzedzony # np. # 16001 ).

- Zostawienie wiadomości głosowej - umożliwia zostawienie wiadomości głosowej na skrzynce pocztowej użytkownika GaduAIR lub komunikatora GG innemu użytkownikowi bez względu na to czy w danej chwili jest on dostępny czy nie. Koszt: 2. gr/min. (aby skorzystać: zadzwoń na nr 131).

- Zmiana awatara SMS-em - służy do zmiany awatara na komunikatorze oraz innych serwisach GG za pomocą SMS-a. Koszt: 24 gr / 100 KB. (aby skorzystać: wyślij MMS na nr 5002).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)