Telefon, który składa się sam. Dosłownie

Telefon, który składa się sam. Dosłownie24.08.2016 09:27
Telefon, który składa się sam. Dosłownie
Źródło zdjęć: © Self-Assembly Lab | Self-Assembly Lab

Słyszeliśmy już o modularnych smartfonach, w rodzaju Project Ara, w których wybrane części możemy dowolnie wymieniać. Po raz pierwszy jednak widzimy telefon, który potrafi (prawie) samodzielnie się złożyć.

W laboratorium Self-Assembly w MIT, Skylar Tibbits wraz ze swoim zespołem inżynierów, opracowali koncepcję telefonu, który w pewnym sensie potrafi złożyć się w całość. Inspiracją był projekt innego profesora MIT, Davida Mellisa, który opracował podstawowy model telefonu komórkowego z części kosztujących 20. dolarów. Na podstawie tego schematu Tibbit zaczął tworzyć prototyp telefonu, którego poszczególne części (widoczne na zdjęciu powyżej) będą w stanie złożyć się bez ingerencji ludzkich rąk.

Każdy element posiada swego rodzaju zamek, który po odpowiednim ustawieniu łączy się z kolejną częścią. Całość spinają też magnesy. Na powyższym nagraniu możecie zobaczyć jak wszystkie komponenty umieszczane są w bębnie poruszającym się z odpowiednio dobraną prędkością (dość szybką, by dopasować do siebie części i na tyle wolną, by ich nie uszkodzić). Koncepcja Tibbitsa może przyczynić się do szybszej automatyzacji procesu składania smartfonów - elementy, które dziś składane są ręcznie, być może wkrótce będą mogły być łączone maszynowo.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Tajwański aktor przyłapany z iPhonem 7 Plus

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)