Telefon dla kierowców: Huawei Ascend Y530 w ofercie T-Mobile

Telefon dla kierowców: Huawei Ascend Y530 w ofercie T-Mobile07.05.2014 08:25
Telefon dla kierowców: Huawei Ascend Y530 w ofercie T-Mobile
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

W ofercie T-Mobile pojawił się telefon Huawei Ascend Y530, z zainstalowaną aplikację Talk2.

Dzięki oprogramowaniu można korzystać z urządzenia za pomocą komend głosowych oraz dodatkowego menu graficznego, przydanego dla kierowców i osób z dysfunkcją wzroku.

Huawei Ascend Y530 to urządzenie stworzone z myślą o osobach rozpoczynających swoją przygodę z telefonami dotykowymi. Smartfon działa w oparciu o system operacyjny Android 4.3 oraz posiada 2-rdzeniowy procesor Qualcomm 1,2 GHz, w budowany aparat główny o rozdzielczość 5 Mpix, natomiast przedni 0,3 Mpix. Dzięki HSPA+ użytkownik może pobierać dane z internetu z prędkością nawet 21 Mb/s. Urządzenie posiada również 4,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 854 x 480 pikseli.

Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste. Będąc w głównym ekranie Talk2 wystarczy dwa razy „stuknąć”. palcem w ekran, żeby uruchomić mechanizm nasłuchu. Następnie należy wydać odpowiednią komendę. Dzięki wybieraniu głosowemu możemy m.in. wykonywać połączenia, wysyłać smsy oraz wiadomości e-mail, zarządzać kontaktami, korzystać z nawigacji, WiFi, notatnika, lupy, latarki, sprawdzić poziom naładowania baterii, kalendarz, pogodę czy Wikipedię. Dodatkowo część funkcji jest dostępna z poziomu menu graficznego. Żeby je uruchomić wystarczy przesunąć palcem po ekranie od lewej strony do prawej. Wśród wspomnianych funkcji znajduje się m.in. dostęp do klawiatury numerycznej, lupy oraz latarki.

Oprogramowanie Talk2 działa na telefonach z systemem Android 4.0 lub wyższych. Do poprawnego funkcjonowania wymagane jest połączenie z Internetem oraz oprogramowanie odpowiedzialne za syntezę mowy w języku polskim.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)