Technologie produkcji dysków twardych zbliżają się do kresu możliwości?

Technologie produkcji dysków twardych zbliżają się do kresu możliwości?

Technologie produkcji dysków twardych zbliżają się do kresu możliwości?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.08.2015 11:13, aktualizacja: 21.08.2015 13:09

WD nie czyta prasy i jeszcze nie wie, że inwestycje w rozwój talerzowych dysków twardych są rzekomo nieopłacalne i rzekomo technika osiągnęła kres swoich możliwości. A skoro nie wie, to inwestuje, zarabia i przesuwa techniczne granice o kolejny poziom.

WD nie czyta prasy i jeszcze nie wie, że inwestycje w rozwój talerzowych dysków twardych są rzekomo nieopłacalne i rzekomo technika ta osiągnęła kres swoich możliwości. A skoro nie wie, to inwestuje, zarabia i przesuwa granice o kolejny poziom.

WD, spółka należąca do Western Digital, przedstawiła nowy model z linii wydajnych dysków WD Black o pojemności 6 TB. Ten 3,5-calowy dysk 7200 RPM to rozwiązanie dla graczy i profesjonalistów, mające zapewniać dużą szybkość i wydajność.

Dyski twarde WD Black to połączenie szybkości obrotowej 7200 rpm, pamięci podręcznej 128 MB, technologii podwójnego serwomechanizmu, interfejsu 6 Gb/s oraz zintegrowanego, dwurdzeniowego procesora. Takie połączenie zapewniać ma wysoką wydajność nowego, napędu. WD Black 6 TB zapewnia o 29 proc. szybszy transfer danych w porównaniu do osiągów dotychczasowego króla pojemności WD Black 4 TB i jest od niego 10 proc. szybszy w PCMark Vantage.

Technologia StableTrac zastosowana w modelach powyżej 2 TB, stabilizuje silnik dysku, co zwiększa jego odporność na wibracje pochodzące z innych komponentów.

Opracowany przez WD, ulepszony w nowym dysku, dynamiczny algorytm buforowania optymalizuje alokację pamięci podręcznej między cyklami odczytu i zapisu, powodując zwiększenie wydajności w czasie rzeczywistym. Dwurdzeniowy procesor zapewnia dwukrotnie większą moc obliczeniową, dzięki której dysk osiąga najwyższą szybkość odczytu i zapisu danych.

WD Black zostały poddane wewnętrznym testom w długim okresie. Producent zapewnia, że gwarantuje to ich wytrzymałość i potwierdza to 5-letnią gwarancją.

Sugerowane ceny detaliczne to: 1240 zł za WD Black 5 TB (model # WD5001FZWX) oraz 1399 zł za WD Black 6 TB (model # WD6001FZWX).

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Corel Painter 2016: nadchodzi rewolucja!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)