Technologia Wireless Display wkracza do Europy

Technologia Wireless Display wkracza do Europy
Źródło zdjęć: © Toshiba

20.04.2010 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na początku roku Intel wraz z rodziną procesorów Core zaprezentował technologię Wireless Display (WiDi), pozwalającą na bezprzewodowe przekazywanie zawartości ekranu z notebooka do telewizora. W Stanach Zjednoczonych laptopy zgodne z WiDi natychmiast trafiły do sklepów; termin ich europejskiej premiery był do tej pory nieznany.

Sytuacja zmieniła się za sprawą Toshiby. Japoński koncern chce jeszcze w bieżącym kwartale rozpocząć sprzedaż 16-calowego notebooka Satellite A660. Firma na razie nie podaje co prawda szczegółów na temat wyposażenia ani cen, ale już wiadomo, że WiDi nie będzie działać we wszystkich modelach z serii A660. Intelowska technologia wymaga bowiem zintegrowanej jednostki graficznej Intel HD, a Toshiba zamierza montować w notebookach także czterordzeniowce Core i7 oraz układy graficzne Nvidii (aż do chipów klasy średniej GeForce GT 330M). Te pierwsze nie dysponują zintegrowaną jednostką graficzną, a o tym, czy drugie z wymienionych da się wyłączyć dzięki technologii hybrydowej, nie dowiemy się z opublikowanych do tej pory opisów technicznych.

Obraz
© (fot. Toshiba)

WiDi na notebooku to tylko jedna strona medalu - także telewizor musi jakoś odbierać przekazywany obraz. Urządzeń z wbudowanym odbiornikiem WiDi na razie nawet nie zapowiedziano, więc niezbędny będzie dodatkowy set-top box do telewizora.

Znajdziemy go jedynie w ofercie firmy Netgear pod nazwą Push2TV PTV1000. Do sprzedaży urządzenie ma trafić w czerwcu i kosztować 99 euro. Ponadto Netgear prowadzi obecnie negocjacje z producentami laptopów i dystrybutorami w sprawie możliwości sprzedaży (tak jak w Stanach Zjednoczonych) zestawów złożonych z notebooka i set-top boksa – na razie wyniki tych rozmów nie są jednak znane.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)