Technologia Nvidia Maximus dla stacji roboczych

Technologia Nvidia Maximus dla stacji roboczych

Technologia Nvidia Maximus dla stacji roboczych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
15.11.2011 12:05, aktualizacja: 15.11.2011 12:19

Pojedynczy komputer wyposażony w technologię Nvidia Maximus jest w stanie jednocześnie obsłużyć grafikę interaktywną oraz intensywne obliczeniowo zadania powiązane z symulacją lub renderowaniem materiałów wynikowych. Do tej pory prace te należało wykonywać wsadowo lub na oddzielnych komputerach.

Nowy proces pracy jest możliwy dzięki technologii Maximus, która łączy wydajność obsługi grafiki 3. procesorów graficznych Nvidia Quadro z procesorem towarzyszącym przeznaczonym do obliczeń równoległych Nvidia Tesla C2075 w jednym rozwiązaniu, które rozdziela zadania obliczeniowe na poszczególne procesory.

Przy pracy z aplikacjami wykorzystującymi technologię Nvidia Maximus –. w tym z oprogramowaniem firm Adobe, ANSYS, Autodesk, Bunkspeed, Dassault Systèmes i MathWork – zadania wymagające obliczeń na procesorze graficznym są realizowane przez procesor towarzyszący Tesla. Procesor graficzny Quadro pozostaje nieobciążony i jest gotowy do obsługi funkcji graficznych.

Minimalna konfiguracja stacji roboczej z technologią Nvidia Maximus to połączenie karty N Quadro 600 (sugerowana cena detaliczna 199 USD) i karty Tesla C2075 (sugerowana cena detaliczna 2499 USD). Łączna cena zestawu to około 9000 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)