Tech Winter Challenge. Aplikacja "Ratunek" to must have każdego trapera

Tech Winter Challenge. Aplikacja "Ratunek" to must have każdego trapera

Aplikacja "Ratunek" pozwoli na namierzenie naszej lokalizacji oraz pomoc w kryzysowych sytuacjach.
Aplikacja "Ratunek" pozwoli na namierzenie naszej lokalizacji oraz pomoc w kryzysowych sytuacjach.
Źródło zdjęć: © WP Tech
29.03.2023 10:12

Bezpieczeństwo w górach to podstawa. Bez dobrej łączności mogą być spore problemy. Właśnie dlatego Kostek Młynarczyk oraz Michał Prokopowicz postawili na aplikację "Ratunek", która zapewni pomoc w sytuacjach kryzysowych. Powinien ją mieć każdy, kto wychodzi w góry!

Zgłoszenie z aplikacji "Ratunek" wpływa do wewnętrznego systemu, do którego podpięte są wszystkie grupy ratunkowe GOPR-u oraz TOPR. Aplikacja przesyła dokładną lokalizację urządzenia, dzięki czemu ratownicy pojawią się na miejscu tak szybko, jak tylko się da. Jeśli nie będzie to potrzebne, to specjaliści nakierują zagubionego piechura na szlak.

Nasi redaktorzy mnóstwo czasu spędzili w górach i lasach w okolicy Gorców, więc bezapelacyjnie musieli zadbać o swoje bezpieczeństwo do samego końca wyzwania. Oprócz sprawdzenia pogody, dobrania odpowiedniego ubioru oraz sprzętu, postawili na aplikację "Ratunek". Na szczęście tym razem nie musieli z niej korzystać, ale lepiej ją mieć i nie wykorzystać lub nie mieć i modlić się o ratunek.

Tech Winter Challenge to premierowa odsłona wyjazdowego projektu redakcji WP Technologie. Nasi redaktorzy stają oko w oko z licznymi wyzwaniami, a ich najlepszą bronią jest współczesna technologia. Sprawdzamy, czy i jak najnowsze rozwiązania poradzą sobie w ekstremalnych warunkach. O ile śnieg i mróz to dla nas nie przeszkoda, to sięgnięcie po technologię na odludziu już na wstępie wydaje się niemal niemożliwe. Ktoś powiedział, że nie damy rady? To teraz patrzcie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)