Te sprzęty dużego AGD Polacy najchętniej kupują w tym roku

Te sprzęty dużego AGD Polacy najchętniej kupują w tym roku

Te sprzęty dużego AGD Polacy najchętniej kupują w tym roku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.05.2015 23:20

Planujesz wymienić swoją lodówkę, zmywarkę czy kuchenkę? Sprawdź, które cieszą się największym zaufaniem wśród naszych rodaków i jaki budżet należy na nie zarezerwować.

Produkty zaliczane do kategorii dużego AGD stanowią spory wydatek dla przeciętnego polskiego gospodarstwa domowego. Z tego powodu chętnie kupujemy je w internecie, gdzie ceny są nawet do 20 procent niższe niż w tradycyjnych sklepach. Dzisiaj prezentujemy hity polskiego sklepu internetowego - sprzęty AGD, które są najchętniej wybierane przez Polaków w tym roku. Planujesz wymienić swoją lodówkę, zmywarkę czy kuchenkę? Sprawdź, które cieszą się największym zaufaniem wśród naszych rodaków i jaki budżet należy na nie zarezerwować.

Producenci urządzeń wprowadzają coraz to nowe rozwiązania technologiczne wpływające zarówno na komfort użytkowania, jak i energooszczędność. Modny trend ECO coraz bardziej wkracza do kategorii dużego AGD, którego zakup nie odbywa się impulsywnie, tylko stanowi świadomą decyzję opartą na wcześniejszym poszukiwaniu informacji, rekomendacji innych użytkowników lub sprzedawcy. Często przyjęło się mówić, że "oglądamy w sklepie, a kupujemy w internecie".

Czy zauważmy wyraźny trend sezonowości? Na ile zmieniają się nasze wybory w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej? Jeden z największych polskich sklepów internetowych przygotował raport popularności produktów dużego AGD.

1 / 7

Pralka Beko WMB 51022 PL PTY i pralko-suszarka Electrolux EWW 1697 MDW

Obraz
© Materiały prasowe

W TOP 15 sprzedaży w pierwszym kwartale tego roku zdecydowanie dominują pralki firmy BEKOdostępne w cenie** ok. 1100 zł. Drugą najpopularniejszą podkategorią są zmywarki kilku uznanych firm. W zestawieniu znalazła się także suszarka **Bosch w cenie ok. 2690 zł, a więc zdecydowanie najdroższy produkt oraz jedna chłodziarka, co potwierdza, że w okresie chłodniejszym stawiamy na pranie i zmywanie.

Najpopularniejszą pralką jest lider całej sprzedaży w pierwszym kwartale w kategorii duże AGD wolnostojące - Beko WMB 51022 PL PTY w cenie ok. 1149zł. Równie chętnie kupowane są produkty marek Electroluxi Bosch. Średnia cena zakupu pralki to ok. 1134 zł, klasa energetyczna A++ lub A+++ oraz pojemność 6kg. W zdecydowanej większości klienci kupują pralki ładowane od frontu. Ich udział w TOP sprzedaży pralek jest na poz. ok. 70 proc.

W przypadku urządzeń hybrydowych, tj. pralko-suszarki, najwięcej sprzedaje się modelu Electrolux EWW 1697 MDW w cenie ok. 2827 zł. I właśnie ta marka wspólnie z Boschem dominuje w tej grupie. Średnie ceny urządzeń przekraczają 2660 zł i dostępne są w klasach energetycznych A i B.

2 / 7

Suszarka Bosch WTW 85560 PL

Obraz
© Materiały prasowe

Zimą wzrasta sprzedaż suszarek, a w stosunkowo nowej kategorii produktowej najczęściej kupowany jest model Bosch WTW 85560 PL w cenie ok. 2690 złi to właśnie ta marka jest liderem sprzedaży. Średnia cena kupowanej suszarki to 2510 zł w klasie energetycznej A++ oraz pojemnością 9kg.

W TOP sprzedaży pojawił się także specjalny łącznik Bosch WTZ 11300 z wysuwaną szufladą umożliwiający postawienie suszarki na pralce. Cena takiego przydatnego akcesorium to ok. 170 zł.

3 / 7

Zmywarka Bosch SPS 53M68 EU

Obraz
© Materiały prasowe

Zmywarki są produktami najlepiej pokazującymi nam oszczędności zwłaszcza w zużyciu wody. Najchętniej kupowany model to Bosch SPS 53M68 EU w cenie ok. 1519 zł. Średnia cena zmywarki kupowanej w pierwszym kwartale 2015 roku to ok. 1261 zł, zaś w przypadku marek klienci wybierają produkty firm Boschoraz Beko w klasie energetycznej A++ i o szerokości 45cm. W zestawieniu TOP sprzedaży znalazł się także nietypowy model kompaktowej zmywarki* Hyundai DTB 656 DW8* o szerokości 55cm i wysokości 44cm oraz cenie ok. 838 zł.

4 / 7

Kuchenka Amica 514 GCE 3.43 ZpTsKDAQ (XXL)

Obraz
© Materiały prasowe

W ostatnich latach dużo mówiło się o kuchniach indukcyjnych i realnych oszczędnościach zużycia prądu. Niemniej rosnące ceny energii elektrycznej, niejednokrotnie konieczność wymiany garnków przy tego rodzaju kuchni i wyższa cena sprawiają, że i tak większość z klientów kupuje tradycyjne kuchenki gazowe z piekarnikami elektrycznymi. Modelem najczęściej wybieranym jest Amica 514 GCE 3.43 ZpTsKDAQ (XXL) w cenie ok. 1370 zł. Średnia cena zakupu kuchenek w pierwszym kwartale tego roku to 1083 zł, zaś najpopularniejsze marki to właśnie Amicaoraz Beko.

5 / 7

Chłodziarka Gorenje NRK 6191 JX

Obraz
© Materiały Prasowe

Wśród chłodziarek króluje model Gorenje NRK 6191 JX w promocyjnej cenie ok. 1499 zł. Klienci sklepu internetowego kupują dużo urządzeń tego typu o wysokości od 175 do 201cm w cenie ok. 1420 zł, przy czym najpopularniejszy wymiar to 185 cm oraz klasa energetyczna A+. Sprzedaż zdominowały też firmy Bekooraz Samsungi w nieco mniejszym stopniu Whirlpool.

6 / 7

Najpopularniejsze sprzęty dużego AGD w jednym domu. Za jaką cenę?

Obraz
© Materiały prasowe

Gdybyśmy mieli stworzyć dom z najpopularniejszymi produktami w pierwszym kwartale 2015 roku, zapewne pomieściłby pralkę, suszarkę, kuchenkę i zmywarkę oraz promocyjną lodówkę.

Znacie już trend, jaki panuje wśród Polaków w pierwszym kwartale. Zaprezentowaliśmy najpopularniejsze i najchętniej wybierane sprzęty dużego AGD w Polsce od początku 2015 roku. Ewidentnie Beko i Bosch zgarniają najwyższe miejsca na podium artykułów gospodarstwa domowego.

Na kolejnym slajdzie znajduje się podsumowanie i pełne zestawienie sprzętów TOP.

7 / 7

Podsumowując modele i ceny najpopularniejszych produktów

Obraz
© Materiały Prasowe

Pralka Beko WMB 51022 PL PTY - 1134 zł

Pralko-suszarka Electrolux EWW 1697 MDW - 2827 zł

Suszarka Bosch WTW 85560 PL - 2690 zł

Zmywarka Bosch SPS 53M68 EU - 1519 zł

Kuchenka Amica 514 GCE 3.43 ZpTsKDAQ (XXL) - 1370zł

Chłodziarka firmy Gorenje - NRK 6191 JX - 1499zł.

Dane dostarczył sklep Agito.pl

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)