Tańsze połączenia telefoniczne na telefony komórkowe

Tańsze połączenia telefoniczne na telefony komórkowe02.10.2008 11:21
Tańsze połączenia telefoniczne na telefony komórkowe

Od 1 października za połączenia z numerem sieci komórkowej zapłacimy prawie 20% mniej. Najniższe na polskim rynku połączenia komórkowe z prezentacją numeru wprowadza IPFON, operator telefonii internetowej VoiP

Ceny połączeń komórkowych do sieci ERA, PLUS i ORANGE z prezentacją numeru będą wynosiły 0,43 zł netto za minutę połączenia. To dużo mniej w porównaniu z cennikami operatorów stacjonarnych i mniej niż wynoszą stawki za połączenia pomiędzy sieciami komórkowymi. –. Użytkownik naszej sieci płaci wyłącznie za rozmowy. Abonenci telefonii stacjonarnej czy komórkowej, nawet ci, którzy są objęci różnego rodzaju promocjami, płacą dodatkowo za abonament. Telefonia VoIP pozostaje więc cenowo najbardziej atrakcyjną propozycją na rynku, zwłaszcza, że połączenia komórkowe raczej już znacząco nie stanieją. – analizuje Przemysław Siwek, dyrektor rozwoju sieci IPFON.

288772881121556627

Obniżając ceny połączeń komórkowych z prezentacją numerów, IPFON chce przekonać kolejnych klientów do korzystania z telefonii internetowej VoIP. Zdaniem przedstawicieli firmy może ona stać się w najbliższej przyszłości cennym uzupełnieniem telefonii komórkowej. Coraz więcej miast uruchamia hot spoty i sieci bezprzewodowe. Najwięksi producenci telefonów oferują też aparaty komórkowe, które obsługują telefonię internetową. Kwestią czasu jest więc zaistnienie telefonii VoIP na rynku mobilnym. - Komórki wykrywają już automatycznie sieć bezprzewodową i jeśli jest to tylko możliwe, to połączenia realizowane mogą być przez Internet. Jeśli nie jesteśmy w zasięgu Internetu, to połączenia są realizowane za pośrednictwem sieci GSM. Takie rozwiązanie obniża koszty rozmów i umożliwia dostęp do funkcji VoIP niedostępnych do tej pory dla abonentów telefonii komórkowej czy stacjonarnej, takich jak np. fax2email, email2fax, które umożliwiają wysyłanie i odbieranie faksów prosto z konta e-mail - wyjaśnia Przemysław Siwek.

Obecnie ceny połączeń międzynarodowych w sieci IPFON wynoszą 11 groszy za minutę, połączeń lokalnych i międzystrefowych 9 groszy. Rozmowy w ramach sieci są darmowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)