Tańsze połączenia przychodzące i SMS-y w roamingu Orange

Tańsze połączenia przychodzące i SMS-y w roamingu Orange01.07.2010 11:06
Tańsze połączenia przychodzące i SMS-y w roamingu Orange
Źródło zdjęć: © WP.PL

Orange obniża ceny połączeń przychodzących i SMS-ów w roamingu na terenie państw Unii Europejskiej. Nie zmieniają się ceny połączeń wychodzących. Klienci Orange będą również chronieni przed nadmiernymi kosztami transmisji danych. Wprowadzone zmiany są zgodne z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego.

Od 1 lipca br., klienci Orange korzystający z oferty roamingowej Eurotaryfa zapłacą mniej za połączenia przychodzące oraz SMS-y wysyłane na terenie krajów Unii Europejskiej. Odpowiednio to: 0,7. zł/min z VAT oraz 0,54 zł z VAT za wiadomość. Cena minuty połączenia wykonywanego wynosi 1,79 zł z VAT i pozostaje bez zmian, co oznacza że będzie niższa niż określona w limicie (1,94 zł z VAT), wynikającym z decyzji Parlamentu Europejskiego.

Zakres zmian przedstawia poniższa tabela:

288766278951581843

Również zgodnie z wymaganiami wynikającymi z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego w sprawie roamingu w publicznych sieciach telefonii ruchomej wewnątrz Wspólnoty, Orange udostępnia swoim klientom możliwość kontrolowania wysokości kosztów poniesionych na transmisję danych w roamingu poprzez wprowadzenie automatycznego limitu wydatków na poziomie 5. euro (240 zł z VAT).

Klient korzystający z transmisji danych w roamingu otrzyma powiadomienie poprzez SMS, gdy wartość jego transmisji osiągnie 8. proc. wartości limitu (190 zł z VAT). O ile klient sam nie zleci usunięcia ograniczeń, po osiągnięciu pełnej wartości limitu transmisja danych zostanie przerwana.

Wysokość limitu transmisji danych można wyłączyć lub zmienić poprzez: połączenie z automatycznym serwisem o taryfach roamingowych +4850155000. (połączenie bezpłatne w roamingu) - usługa w serwisie będzie dostępna od 1 lipca br. kontakt z Orange Biurem Obsługi Klienta, dzwoniąc pod numer +48510100100 (Klienci indywidualni) lub +48510600600 (Klienci biznesowi) - opłata zgodna z cennikiem.

Klientom Orange, którzy są zainteresowani aktywnym korzystaniem z transmisji danych w roamingu na terenie UE i Szwajcarii, polecamy ofertę Travel Data Daily. Aktywując usługę będą otrzymywać pakiety 2 MB na transmisję danych w cenie zaledwie 8 zł z VAT. To o 32 zł taniej niż w ofercie standardowej. Pakiety Travel Data Daily można odnawiać wielokrotnie, jednak nie częściej niż raz na dobę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)