Tańsze połączenia przychodzące i SMS-y w roamingu Orange

Tańsze połączenia przychodzące i SMS‑y w roamingu Orange

Tańsze połączenia przychodzące i SMS-y w roamingu Orange
Źródło zdjęć: © WP.PL
01.07.2010 11:06

Orange obniża ceny połączeń przychodzących i SMS-ów w roamingu na terenie państw Unii Europejskiej. Nie zmieniają się ceny połączeń wychodzących. Klienci Orange będą również chronieni przed nadmiernymi kosztami transmisji danych. Wprowadzone zmiany są zgodne z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego.

Od 1 lipca br., klienci Orange korzystający z oferty roamingowej Eurotaryfa zapłacą mniej za połączenia przychodzące oraz SMS-y wysyłane na terenie krajów Unii Europejskiej. Odpowiednio to: 0,7. zł/min z VAT oraz 0,54 zł z VAT za wiadomość. Cena minuty połączenia wykonywanego wynosi 1,79 zł z VAT i pozostaje bez zmian, co oznacza że będzie niższa niż określona w limicie (1,94 zł z VAT), wynikającym z decyzji Parlamentu Europejskiego.

Zakres zmian przedstawia poniższa tabela:

Obraz

Również zgodnie z wymaganiami wynikającymi z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego w sprawie roamingu w publicznych sieciach telefonii ruchomej wewnątrz Wspólnoty, Orange udostępnia swoim klientom możliwość kontrolowania wysokości kosztów poniesionych na transmisję danych w roamingu poprzez wprowadzenie automatycznego limitu wydatków na poziomie 5. euro (240 zł z VAT).

Klient korzystający z transmisji danych w roamingu otrzyma powiadomienie poprzez SMS, gdy wartość jego transmisji osiągnie 8. proc. wartości limitu (190 zł z VAT). O ile klient sam nie zleci usunięcia ograniczeń, po osiągnięciu pełnej wartości limitu transmisja danych zostanie przerwana.

Wysokość limitu transmisji danych można wyłączyć lub zmienić poprzez: połączenie z automatycznym serwisem o taryfach roamingowych +4850155000. (połączenie bezpłatne w roamingu) - usługa w serwisie będzie dostępna od 1 lipca br. kontakt z Orange Biurem Obsługi Klienta, dzwoniąc pod numer +48510100100 (Klienci indywidualni) lub +48510600600 (Klienci biznesowi) - opłata zgodna z cennikiem.

Klientom Orange, którzy są zainteresowani aktywnym korzystaniem z transmisji danych w roamingu na terenie UE i Szwajcarii, polecamy ofertę Travel Data Daily. Aktywując usługę będą otrzymywać pakiety 2 MB na transmisję danych w cenie zaledwie 8 zł z VAT. To o 32 zł taniej niż w ofercie standardowej. Pakiety Travel Data Daily można odnawiać wielokrotnie, jednak nie częściej niż raz na dobę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)