Tańsze odtwarzacze Blu-ray nie dotrą w tym roku do Europy

Tańsze odtwarzacze Blu‑ray nie dotrą w tym roku do Europy

Tańsze odtwarzacze Blu-ray nie dotrą w tym roku do Europy
26.11.2008 18:33, aktualizacja: 27.11.2008 09:24

Mała ilość sprzętu na rynku oraz obecny kryzys ekonomiczny sprawią, że tańsze odtwarzacze Blu-ray nie dotrą w tym roku na teren starego kontynentu. Takie informacje podają analitycy z firmy Screen Digest.

W raporcie opublikowanym przez firmę Screen Digest przeczytać można, że niedostatek odtwarzaczy Blu-ray jaki pojawił się na początku tego roku spowodował że producenci zdecydowali się zasilić w pierwszej kolejności rynki najbardziej rozwinięte. W tym przypadku były to Stany Zjednoczone oraz Japonia.

Richard Cooper ze Screen Digest stwierdził, że odtwarzacze Blu-ray w cenie poniżej 30. dolarów amerykańskich za sztukę już teraz zaczęły się pojawiać w Stanach Zjednoczonych. Wątpliwym jest jednak, by taki sprzęt trafił do Europy jeszcze przed gwiazdką.

Obraz
© Samsung Blu-ray BD-P2500 (fot. Samsung)

_ "Mała ilość sprzętu w połączeniu z obecnym kryzysem ekonomicznym powoduje, że sytuacja Blu-ray nie poprawi się znacząco w tym roku w Europie." _

Co ciekawe, szacuje się że konsumenci na starym kontynencie wydadzą w tym roku około 15 miliardów dolarów na zakup nowych filmów. Jedynie 3% z tej kwoty stanowić będą produkcje w formacie Blu-ray.

Jednocześnie Screen Digest przewiduje, że rynek Blu-ray do 2012 roku wart będzie w Europie około 7 miliardów dolarów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)