Takiego roku w lotnictwie jeszcze nie było. Najbezpieczniejsze 12 miesięcy w historii

Takiego roku w lotnictwie jeszcze nie było. Najbezpieczniejsze 12 miesięcy w historii
Źródło zdjęć: © Youtube.com | HvdH-Plane-Spotter

03.01.2018 08:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 2017 r. nikt nie zginął w wypadkach komercyjnych linii lotniczych. - To najbezpieczniejszy rok w lotnictwie w całej jego historii - powiedział Adrian Young z holenderskiej firmy consultingowej, sporządzającej raport lotniczy.

Jak podaje Reuters w 2017 r. w ciągu ostatnich dwudziestu lat liczba ofiar śmiertelnych na całym świecie stale spada. W 2017 r. pobito chlubny rekord - w wypadkach samolotów pasażerskich nie zginął nikt.

Agencja powołuje się na dane zebrane przez holenderską firmę doradczą zajmującą się lotnictwem To70 oraz grupy do spraw Bezpieczeństwa Lotniczego.

Stany Zjednoczone ostatnio odnotowały katastrofalny wypadek pasażerskich linii lotniczych w lutym 2009 r. Colgan Air Flight 3407 rozbił się wtedy tuż obok pasa startowego w Clarence Center w Nowym Jorku, zabijając 49 osób na pokładzie i jedną osobę na ziemi. Nikt na pokładzie samolotu nie przeżył tego wypadku.

Samolot rozbił się o jednorodzinny dom mieszkalny ulokowany w podmiejskim terenie pod ścieżką podejścia na przedłużeniu osi pasa startowego lokalnego lotniska.

Ostatni śmiertelny wypadek samolotu pasażerskiego na świecie miał miejsce w listopadzie 2016 r. w pobliżu Medellin w Kolumbii. Ostatnia komercyjna katastrofa samolotów pasażerskich miała miejsce w październiku 2015 r. w Egipcie. W wyniku tej tragedii życie straciło 100 osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także