Tak wygląda Księżyc w 4K. NASA pokazała niesamowite nagranie

Tak wygląda Księżyc w 4K. NASA pokazała niesamowite nagranie

Tak wygląda Księżyc w 4K. NASA pokazała niesamowite nagranie
Źródło zdjęć: © YouTube | NASA
Arkadiusz Stando
10.04.2018 15:03

Żyjemy w czasach, w których nie każdy może zwiedzić Księżyc. Niewiele osób tam kiedykolwiek było, a nasze szanse na dołączenie do nich są znikome. NASA specjalnie dla nas przygotowała film w jakości 4K, pokazujący naszego najbliższego sąsiada.

Do stworzenia tego klipu gromadzono zdjęcia wysokiej rozdzielczości przez ponad dekadę. Powstawały przy użyciu satelity Lunar Reconnaissance Orbiter, orbitującego naszego naturalnego satelitę. Zdjęcia rozpoczęły się w 2009 roku i nazwano je "wycieczką po Księżycu", ponieważ pokazują całą masę ciekawych punktów na srebrnym globie. Wśród nich miejsce lądowania Apollo 17.

Filmik jest dostępny w jakości 4K, więc nie zapomnijcie ustawić takiej rozdzielczości w serwisie YouTube. Co prawda do oglądania w tej technologii potrzebne jest odpowiednie urządzenie, ale bez niego filmik też prezentuje się świetnie.

Nagranie jest właściwie odnowioną wersją klipu "Księżyc", opublikowanego sześć lat temu przez NASA. Jednak pierwotna wersja nie przewidywała takiej rozdzielczości oraz zawierała zdecydowanie mniej zdjęć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (111)