Tak wygląda B-2 Spirit od środka. Amerykanie po raz pierwszy go pokazali

Tak wygląda B‑2 Spirit od środka. Amerykanie po raz pierwszy go pokazali

Tak wygląda B-2 Spirit od środka. Amerykanie po raz pierwszy go pokazali
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC0
Arkadiusz Stando
29.04.2019 12:15

Jeden z najciekawszych, najpiękniejszych, najdroższych i najlepszych. Tak najprościej opisać amerykański bombowiec B-2 Spirit. Z zewnątrz wygląda jak statek obcej cywilizacji, a jak wygląda od wewnątrz? Sami zobaczcie.

B-2 Spirit to najbardziej zaawansowany samolot na usługach amerykańskiej armii. To bombowiec zbudowany w oparciu o technologię zaawansowanego maskowania "stealth". Tym samym wykrycie go przez radary jest praktycznie niemożliwe. A ze względu na jego kształt, pojawia się na temat wiele mitów.

Teraz, po raz pierwszy pokazano jego wnętrze podczas lotu. Trzeba przyznać, że nie wygląda tak imponująco, jak z zewnątrz. Właściwie, to przypomina każdy inny bombowiec, a nie maszynę za średnio 2,1 miliarda dolarów. Wideo zostało nagrane przez Jeffa Boltona, jedyną osobę uprawnioną jednocześnie do pilotowania B-2 Spirit, jak i filmowania na jego pokładzie.

"Latające skrzydło" to najnowocześniejszy bombowiec świata, jakim nie może się pochwalić żaden inny kraj poza USA. Amerykanie chwalą się jego ogromnym zasięgiem (11 000 km) i możliwością przenoszenia zarówno bomb konwencjonalnych, jak i atomowych. To czyni z B-2 Spirit jeden z najgroźniejszych i najbardziej niszczycielskich samolotów świata.

Zobacz też: X-37B - tajny wahadłowiec Stanów Zjednoczonych

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (201)