Tak będzie wyglądać koniec świata? Te zdjęcia mogą przerazić

"Ostatnie selfie na Ziemi" według sztucznej inteligencji
"Ostatnie selfie na Ziemi" według sztucznej inteligencji
Źródło zdjęć: © TikTok

31.07.2022 14:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jakiś czas temu zrobiło się głośno na temat sztucznej inteligencji Dall.E mini, która jest w stanie wygenerować praktycznie każdy obraz na życzenie użytkownika. Jej nowa, zaawansowana wersja przeraziła interpretacją ostatniego selfie na Ziemi.

O Dall.E mini zrobiło się głośno, gdy internauci odkryli możliwości algorytmu generującego obrazy. Od jakiegoś czasu służy ona tworzeniu memów, zabawnych obrazków, czy po prostu jako źródło inspiracji. Jej najnowsza wersja Dall.E 2, która jest o wiele bardziej zaawansowana od "mini", wzbudziła szok i niepokój w sieci, kiedy została poproszona o wygenerowanie "ostatniego selfie na Ziemi".

Obrazy, wyglądające jak z hollywoodzkiego horroru, zostały opublikowane na koncie "Robot Overloads" na TikToku. Znaleźć tam można również inne przerażające wizualizacje stworzone przez sztuczną inteligencję. Poniżej możecie obejrzeć więcej interpretacji "ostatniego selfie na Ziemi", ale ostrzegamy, że niektóre z nich są naprawdę groteskowe.

Sztuczna inteligencja oczywiście nie wymyśla obrazów, a jedynie bazuje na tym, co zostało wprowadzone do jej algorytmu. Dall.E mini oparty na GPT-3 (opracowanym przez OpenAI) ma ok. 175 miliardów własnych reguł, a Dall.E 2 ma być jego bardziej zaawansowaną wersją. Do tego drugiego algorytmu nie ma jeszcze ogólnego dostępu, jednak z Dall.E mini może skorzystać każdy.

Wystarczy wejść na stronę i wpisać (najlepiej po angielsku), co chcielibyśmy zobaczyć. Można eksperymentować z różnymi frazami - od prostych po bardziej abstrakcyjne. Obrazy tworzone przez Dall.E mini nie są tak zaawansowane, jak powyższe, ale potrafią dostarczyć dużo śmiechu, w przeciwieństwie do powyższej wizji końca świata.

Klaudia Stawska, dziennikarka Wirtualnej Polski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)