ycipk-19382q

Tak Amerykanie pozbywają się starych okrętów. Zmasowany ostrzał na ćwiczeniach SINKEX 2018

Okręt-cel, czyli okręt wycofany ze służby, lub specjalnie wybudowany do przeprowadzenia na nim ćwiczeń "SINKEX". Testuje się na nich najnowocześniejsze rakiety czy torpedy. 12 lipca 2018 roku przeprowadzono "SINKEX" na okręcie USS Racine (LST-1191).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak kończą służbę potężne okręty
Tak kończą służbę potężne okręty (Youtube.com)
ycipk-19382q

Wykorzystanie starych, wycofanych ze służby okrętów, jako celów umożliwia szkolenie załóg okrętów w użyciu uzbrojenia, oraz pozwala na testowanie najnowocześniejszych rakiet czy torped. W ten sposób, w realistycznych warunkach nowi członkowie armii poznają się ze swoją amunicją przeznaczoną do realnej walki.

Okręty-cele niekiedy mogą zostać wykorzystane wielokrotnie, zależnie od intensywności ćwiczeń. Oprócz okrętów wycofanych ze służby, czasami wykorzystywano również okręty zdobyte od przeciwników, podczas wojny lub nawet po jej zakończeniu. O ile nie decydowano się na przyjęcie ich do własnej armii. Podobnie dzieje się z okrętami eksperymentalnymi, które nie zostały wcielone.

ycipk-19382q

W przypadku tegorocznych ćwiczeń SINKEX, które odbywają się u wybrzeży Hawajów, wykorzystano okręt USS Racine (LST-1911). Był to trzynasty z dwudziestu statków desantowych typu Newport. Był to już piąty okręt tej klasy, wykorzystany jako okręt-cel. USS Racine został całkowicie zniszczony przez ostrzał z łodzi podwodnych, samolotów oraz wyrzutni rakietowych, a następnie zatonął.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-19382q

ycipk-19382q
ycipk-19382q