Tajwańska policja aresztowała pięciu ważnych pracowników HTC

Tajwańska policja aresztowała pięciu ważnych pracowników HTC
Źródło zdjęć: © Mickey_Liaw / flickr.com / CC

02.09.2013 08:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HTC ma problem. I nie chodzi nawet o wyniki finansowe firmy – w piątek tajwańska policja wkroczyła do biur firmy w Tajpej i aresztowała pięciu pracowników wyższego szczebla. Wszyscy oni podejrzewani są o kradzież sekretów HTC lub wyłudzenie pieniędzy.

Wśród pięciu zatrzymanych pracowników znajduje się wiceprezes ds. designu produktów Thomas Chien, szef działu badań i rozwoju Wu Chien Hung oraz Justin Huang, szef ekipy projektantów. Wszyscy oni planowali odejść z HTC niedługo po pobraniu półrocznej premii, co nastąpić miało w piątek. Okazuje się jednak, że przy okazji chcieli oni dorobić sobie na boku.

Według chińskich źródeł cytowanych przez portal Engadget, Thomas Chien został przyłapany przez zespół bezpieczeństwa HTC na nieuprawnionym kopiowaniu danych dotyczących projektu HTC Sense 6.0. Chien miał także wysłać pobrane przez siebie pliki poza firmę. Poza kradzieżą tajemnic handlowych, HTC zarzuca aresztowanym, że działając w porozumieli zamierzali oni oszukać firmę na 334 tysiące dolarów. Wszystko przy okazji projektowania smartphone’a HTC One.

Choć został on zaprojektowany przez wewnętrzny zespół tajwańskiej firmy, wymieniona wyżej trójka, wykorzystując swoje stanowiska w hierarchii HTC, zatwierdziła kontrakt na 33. tysiące dolarów z zewnętrzną spółką, która miała „konsultować” projekt. Spółką, którą wcześniej sami założyli. O roli pozostałej dwójki nadal niewiele wiadomo.

W oświadczeniu, które HTC wydało po piątkowych aresztowaniach czytamy, że firma „oczekuje od swoich pracowników najwyższych standardów etycznych. Ochrona własności intelektualnej firmy, jej dobrego imienia i bezpieczeństwa jest podstawowym obowiązkiem każdego pracownika. Firma nie będzie tolerować naruszeń tych standardów. Ponieważ sprawa jest obecnie przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez właściwe organy, powstrzymamy się od dalszych komentarzy.”

Zdjęcie: Flickr/Mickey_Liaw

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)