Tajny kod, który pozwoli ci zagrać w szachy na Messengerze

Tajny kod, który pozwoli ci zagrać w szachy na Messengerze

Tajny kod, który pozwoli ci zagrać w szachy na Messengerze
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska
05.02.2016 15:38, aktualizacja: 12.04.2017 19:11

Jak się okazuje, programiści Facebooka zaszyli w popularnym komunikatorze Messenger ukrytą grę. Wystarczy wpisać specjalny kod, aby rozpocząć partię szachów.

Ukryte w aplikacji szachy to w pełni graficzna gra, w którą możemy zagrać z naszym rozmówcą. Aby je uruchomić musimy rozpocząć rozmowę z dowolną osobą, a następnie wpisać polecenie „@fbchess play”. Po chwili zobaczymy szachownicę z rozstawionymi na niej figurami.

Niestety, obsługa gry nie jest już taka prosta. Nie da się intuicyjnie przesuwać pionków za pomocą myszki i zmuszeni jesteśmy wydawać specjalne komendy tekstowe. Aby przesunąć pionka musimy wydać komendę np. @fbchess PB3. Wtedy figura znajdująca się linii B przesunie się pole oznaczone cyfrą 3. Dla pionków komendy należy konstruować według schematu @fbchess PXX, dla koni @fbchess NXX np. @fbchess Bf6, dla gońców @fbchess BXX np. @fbchess Bc3, dla wieży @fbchess RXX, dla królowej @fbchess QXX i dla króla @fbchess KXX.

Możliwe jest także cofnięcie ostatniego ruchu poprzez wpisanie komendy "@fbchess undo", a także szybkie zakończenie gry poprzez komendę "@fbchess resign". Na całe szczęście programiści wbudowali w aplikację miniaturową pomoc, którą wywołamy wpisując komendę "@fbchess help".

Szachy to może niezbyt popularna gra, jednak z pewnością może ona umilić niejedną, niezbyt pasjonującą konwersację.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)