Tajemniczy tunel pod domem. Właściciel był w szoku - wszystko nagrał

Tajemniczy tunel pod domem. Właściciel był w szoku - wszystko nagrał

Podziemny tunel
Podziemny tunel
Źródło zdjęć: © Pixabay | Lutz Peter
10.07.2021 11:34

Tajemniczy tunel pod nowo kupionym domem. Takiego znaleziska dokonał użytkownik NetAtraX, który podzielił się nagraniem z ciasnego tunelu na Reddicie. Ani komentujący, ani właściciel domu, nie mają pojęcia jaka jest funkcja tunelu.

Zakup nieruchomości to duża przygoda dla każdego, niezależnie czy mówimy o kupnie działki, mieszkania czy gotowego domu. Użytkownik NetAtraX nie mógł spodziewać się, że jego przygoda będzie na tyle poruszająca. Okazało się, że pod jego nowo kupionym domem na południu Włoch rozciąga się tunel.

Na nagraniu, które zamieścił na portalu Reddit widać fragment tunelu, który znalazł pod swoim domem. Relacja użytkownika pozostawia wiele znaków zapytania. System tuneli, który odkrył, rozpoczyna się od wejścia, które sprawia wrażenie wykonanego względnie niedawno.

Sam wykop wygląda z kolei na wykuwany ręcznie. Wewnątrz jest zimno, a wilgotność jest bardzo wysoka. Zdaniem właściciela posesji, sięga ona 99 proc. Co kawałek znajdują się wnęki w ścianach.

Użytkownik Reddita od razu wykluczył możliwość, by w tym miejscu przechowywano wino lub żywność. Miejsce cechuje się zbyt dużą wilgotnością. Poniżej znajduje się jeszcze jedno podziemne piętro. Trzeba zejść około 6 metrów poniżej wstępnego tunelu, by się tam dostać.

Drugi poziom jest znacznie bardziej obszerny. Początkowa wysokość tunelu to około 1,6 metra, a idąc głębiej dociera się do miejsca wysokiego na ok. 2,5 metra i szerokiego na 2-3 metry.

Tunel wije się, raz w prawo, raz w lewo. Znajduje się tam kolejne zejście, jeszcze głębiej. Zdaniem właściciela domu to około 8 metrów. Niestety nie zdecydował się zejść niżej. Uznał, że nie ma odpowiedniego sprzętu, a i nie chciał ryzykować zejścia tam bez odpowiedniego przygotowania. Już na wyższych poziomach spotkał nietoperze.

Co to za tunel?

Użytkownik nie otrzymał odpowiedzi na najważniejsze pytanie. Nie dowiedział się czym jest ten tunel i do czego służył. Okazuje się, że jest on naprawdę długi i głęboki. W dwóch miejscach znajdowały się szyby wentylacyjne, które tak jak wejście, wyglądały na nowsze niż sam tunel.

Właściciel tajemniczej posesji podzielił się informacją, że ktoś zasugerował mu, że system tuneli może być częścią dawnych wodociągów. Zafascynowany swoim odkryciem właściciel ma zamiar w najbliższym czasie zwiedzać tunele przy pomocy drona, co mogłoby dostarczyć ciekawych materiałów. Przy okazji rozwiązanie takie będzie po prostu bezpieczniejsze.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)