Tajemnicze wydruki w środku nocy. Drukarki zwariowały

Tajemnicze wydruki w środku nocy. Drukarki zwariowały
22.08.2012 12:23
Tajemnicze wydruki w środku nocy. Drukarki zwariowały
Źródło zdjęć: © SXC.hu

W sieci pojawia się coraz więcej doniesień, dotyczących dziwnego zachowania komputerowych drukarek. Te samoczynnie uaktywniają się, drukując tajemniczy ciąg znaków. Problem dotyczy wielu producentów i modeli. O co chodzi?

Wyobraźmy sobie, że w nocy ze snu wyrywają nas dziwne dźwięki, dochodzące z pokoju, w którym stoi nasz komputer. Idziemy sprawdzić co się dzieje, a tam czeka na nas „wypluta”. z drukarki kartka z tajemniczym ciągiem znaków. Coś takiego przytrafia się coraz większej rzeszy internautów. Owszem, taki scenariusz z powodzeniem mógłby zostać wykorzystany do nakręcenia niejednego filmu o apokaliptycznej wizji końca świata. Jednak spokojnie, to nie spełnienie futurystycznej wizji buntu maszyn i początek zagłady ludzkości. Jest prostsze wytłumaczenie tego problemu.

Niektóre drukarki samoczynnie drukują tajemniczy ciąg znaków. O co chodzi? Jako pierwsi problem zaczęli zgłaszać użytkownicy drukarek podłączonych do bezprzewodowych routerów Apple. Jednak kłopot posiadają nie tylko użytkownicy sprzętów spod znaku nadgryzionego jabłka. Ma on charakter globalny i dotyczy wielu producentów sprzętu.

Jeśli opisywana sytuacja przydarzyła się i tobie, prawdopodobnie masz udostępnioną w sieci drukarkę i ktoś skanuje porty w twoim komputerze. Jak się zabezpieczyć? Wystarczy ukryć drukarkę w sieci w taki sposób, aby nie można było uzyskać do niej dostępu z zewnątrz. Hakerzy nie śpią i lepiej dmuchać na zimne. W pamięci podręcznej może znajdować się historia naszych wydruków, które niekoniecznie powinny ujrzeć światło dzienne. Jak by tego było mało, niektóre modele są podatne naatak, który może wywołać nawet pożar w twoim domu.

SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (176)