TAG Heuer Meridiist - komórka za 130.000 zł

TAG Heuer Meridiist - komórka za 130.000 zł

TAG Heuer Meridiist - komórka za 130.000 zł
04.11.2009 12:51, aktualizacja: 25.11.2009 19:53

Dwie marki jedna idea. Rok od premiery TAG Heuer Meridiist, na rynek trafiła limitowana edycja 1963 sztuk telefonu stworzonego przy współpracy z włoską manufakturą Lamborghini.

Kiedy Edward Heuer, syn szewca w 186. roku otwierał swoją pierwszą pracownię, wysoko w szwajcarskich górach Jura jego myśli krążyły wokół czasu. Wiedział, że nie może go posiąść, ale poprzez precyzyjny pomiar starał się nad nim zapanować. Krok po kroku dzielił więc czas na coraz bardziej precyzyjne jednostki i opracowywał chronografy daleko wyprzedzające swoją epokę. Tworzył historię naznaczoną niezwykłymi osiągnięciami. Przeszłość firmy Heuer związana jest z najdokładniejszymi instrumentami pomiarowymi, jej teraźniejszość to także, ale już nie tylko czas.

Obraz
© (fot. TAG Heuer)

Po latach sukcesów w zegarmistrzostwie przyszedł czas na opanowanie komunikacji. I dlatego po pięciu latach prób i testów TAG Heuer, przy współpracy z francuską firmą Modelabs stworzył Meridiist, telefon będący eleganckim i niepowtarzalnym dodatkiem do stylu życia preferowanym przez miłośników szwajcarskiej marki. Prostym narzędziem komunikacji podanym w doskonałej oprawie, z zachowaniem najwyższej jakości komponentów. Bez ambicji konkurowania z multimedialnymi komunikatorami czy aparatami rozmiarów kart kredytowych.

Kiedy w 200. roku Christophe Behling razem z zespołem TAG Heuera rysowali pierwsze szkice nowego telefonu komórkowego, wiedzieli że będzie on inspirowany serią zegarków TAG Heuer Monaco. Ale na deskach kreślarskich leżało jeszcze jedno zdjęcie – jednego z najbardziej pożądanych i najbardziej ascetycznych samochodów sportowych. Lamborghini Murcielago. Telefon z logo TAG Heuer na rynek trafił w roku 2008. Rok później Meridiist doczekał się limitowanej edycji 1963 sztuk łączących dorobek dwóch pasjonatów : Edwarda Heuera i Ferruccio Lamborghini.

Obraz
© (fot. TAG Heuer)

Ręcznie składany z ponad 40. komponentów, TAG Heuer Meridiist jest jedyny w swoim rodzaju. Wystarczy spojrzeć na dodatkowy, górny wyświetlacz. Dzięki temu funkcja odczytu czasu i identyfikacji połączeń przychodzących jest wygodna i dyskretna. Na pokrytym szafirowym szkłem górnym wyświetlaczu, można także odczytać wskazania chronografu pracującego z dokładnością do 1/100 sekundy. Wyświetlaczem zarządza umieszczony z boku telefonu przełącznik TAG Heuer. Jednym naciśnięciem można więc wyciszyć dzwonek, uruchomić chronograf albo odwrócić wyświetlanie czasu. Trzymając w ręku Meridiist trzeba czuć ciężar stali szlachetnej, z której wykonana jest obudowa, widzieć blask ponad 60 karatowego, szafirowego szkła i docenić niepowtarzalność tylnej obudowy.

Czarna obudowa Meridiist Lamborghini wykonana jest ze stali szlachetnej pokrytej węglikiem tytanu. Z tyłu kauczuk lub skórę dostępną w seryjnej wersji TAG Heuer Meridiist, zastąpiła pokrywa baterii wzorowana na bloku silnika Lamborghini Murcielago LP 640. Każdy model ma także wygrawerowany numer serii i logo Automobili Lamborghini umieszone na centralnym przycisku klawiatury. Siedem godzin nieprzerwanej rozmowy i 28 dni czuwania to osiągi godne Lamborghini pędzącego po torze wyścigowym. Nic więc dziwnego, że TAG Heuer Meridiist Lamborghini wzbudza takie same emocje, jakie wywołuje pomruk potężnych silników luksusowego bolidu.

CENY:
*TAG Heuer Meridiist *
cena: od 15 tys. zł do 130 tys. zł (wersja z brylantami)
*TAG Heuer Meridiist Lamborghini *
cena: 6,2 tys. euro (edycja limitowana)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)