Trwa ładowanie...

Ta kobieta nie istnieje. Kolejny prezenter ze sztucznej inteligencji

Żeby zostać prezenterem, potrzebna jest aparycja, dobry głos i setki godzin ćwiczeń nad jego intonacją. Można zrobić też jak w Chinach i zamiast zatrudniać nowego pracownika, powierzyć prezentację ramówki sztucznej inteligencji. Której nie da się odróżnić od kobiety.

Share
Ta kobieta nie istnieje. Kolejny prezenter ze sztucznej inteligencji
Źródło: Youtube.com
d42jzc5

Serwis informacyjny Xinhua, będącym odpowiednikiem TVP, zaprezentował nowe wzmocnienie swojej kadry prezenterskiej. Xin Xiaomeng, bo tak nazywa się "dziennikarka" jest efektem współpracy kanału oraz wyszukiwrki Sogou. I choć nie jest pierwszą prezenterką, która nie jest żywą osobą, to jest pierwszą żeńską "skórką" na sztuczną intelegencję prezentującą wiadomości.

Xinhua wprowadziła do swojej ekipy prezentera z AI jeszcze w listopadzie. Wtedy przedstawiono dwóch męskich prezenterów. Od tamtego czasu przedstawili poprowadzili 3,400 wydań wiadomości i zaliczyli 10 tysięcy minut czasu ekranowego. Imponujący wynik, ale z drugiej strony nie muszą jeść, pić, spać i odpoczywać.

d42jzc5

Xinhua zapewnie nie zatrzyma się na tym etapie i będzie dołączać kolejnych wirtualnych prezenterów. Prawdziwy czy nie, nie ma nic gorszego w telewizji niż opatrzona twarz.

d42jzc5

Podziel się opinią

Share
d42jzc5
d42jzc5
Więcej tematów