T-Mobile G1 Android, więcej szczegółów

T‑Mobile G1 Android, więcej szczegółów

T-Mobile G1 Android, więcej szczegółów
Źródło zdjęć: © T-Mobile
24.09.2008 12:43, aktualizacja: 24.09.2008 13:22

Aparat posiada ekran dotykowy i klawiaturę
QWERTY, ponadto umożliwia pełen dostęp do Internetu, w tym do
popularnych produktów Google, znanych milionom użytkowników komputerów
stacjonarnych, takich jak Google Maps Street View, Gmail i YouTube

T-Mobile zapowiedział międzynarodową premierę pierwszego w świecie telefonu komórkowego z systemem Android, oferowanego we współpracy z Google. T-Mobile G1 będzie dostępny już niedługo dla klientów T-Mobile na dwóch kontynentach. Aparat posiada ekran dotykowy i klawiaturę QWERTY, ponadto umożliwia pełen dostęp do Internetu, w tym do popularnych produktów Google, znanych milionom użytkowników komputerów stacjonarnych, takich jak Google Maps Street View, Gmail i YouTube.

Dzięki atrakcyjnemu i intuicyjnemu interfejsowi oraz szybkiemu dostępowi do Google Serach, G1 jest pierwszym telefonem dającym dostęp do usługi Android Market, w której klienci mogą wyszukiwać i ściągać różnorodne aplikacje, rozbudowujące możliwości i indywidualizujące ich aparaty. Klienci T-Mobile w USA mogą zamówić T-Mobile G1 - w ograniczonych ilościach - już od wtorku, pod adresem www.T-MobileG1.com i stać się jednymi z pierwszych użytkowników tego przełomowego urządzenia.

Aparat będzie dostępny w wybranych sklepach T-Mobile oraz w Internecie (dla klientów amerykańskich) od 22 października, w cenie 179 USD z dwuletnią umową na połączenia głosowe i przesył danych. T-Mobile G1 będzie również dostępny w Wielkiej Brytanii od listopada, a w pierwszym kwartale 2009 r. również w Niemczech, Austrii, Czechach i Holandii.

Obraz
© T-Mobile G1 Android (fot. T-Mobile)

Znane aplikacje Google w wygodnym, mobilnym Internecie:
T-Mobile G1 z aplikacjami Google to zaawansowane, łatwe w obsłudze urządzenie komunikacyjno-internetowe. Współpraca T-Mobile, Google i HTC zaowocowała integracją systemu Android i usług T-Mobile w formie telefonu. Wysokiej jakości, jasny ekran T-Mobile G1 rozsuwa się, udostępniając pełną klawiaturę QWERTY, która doskonale sprawdza się w komunikatorach internetowych oraz przy pisaniu emaili lub SMSów. Opcjonalnie, T-Mobile G1 można obsługiwać wygodnym trackballem, umożliwiającym precyzyjną nawigację jedną ręką.

Dzięki wygodnemu, kontekstowemu wyszukiwaniu, użytkownik T-Mobile G1 błyskawicznie znajdzie potrzebne informacje. Pełna przeglądarka HTML umożliwia obejrzenie dowolnej strony internetowej w formie zgodnej z zamysłem autora, a następnie powiększenie i rozciągnięcie dowolnej sekcji na ekranie dotykowym. Dzięki wbudowanej obsłudze sieci 3. i EDGE oferowanych przez T-Mobile, a także protokołu W-Fi, T-Mobile G1 zawsze łączy się poprzez najszybszy dostępny protokół, umożliwiając szybkie i wygodne przeglądanie Internetu i ściąganie informacji.

Widok ulic w Google Maps:
Google Maps - przełomowa usługa map oferowana przez Google, użytkownicy T-Mobile G1 mogą błyskawicznie oglądać mapy i zdjęcia satelitarne, wyszukiwać adresy i wyznaczać trasę do celu - wszystko poprzez łatwy w obsłudze dotykowy interfejs telefonu. T-Mobile G1 obsługuje również widok ulic, czyli Google Maps Street View - umożliwiający wirtualne zwiedzanie miast na poziomie ulic. Nie ruszając się z miejsca użytkownik może obejrzeć zdjęcie z wybranej ulicy, tak jakby właśnie się tam znajdował. Ponadto, funkcja Google Maps synchronizuje się z kompasem wbudowanym w aparat (to pionierskie rozwiązanie w branży), umożliwiając oglądanie obiektów i odwracanie obrazu o 360 stopni poprzez obrócenie telefonu w rękach. Usługa Google Maps Street View działa już dziś w wielu lokalizacjach w USA, a wkrótce zostanie uruchomiona również w krajach europejskich.

Komunikacja w drodze:
T-Mobile G1 jest wyposażony w klienta e-mail z obsługą HTML, który płynnie synchronizuje się z pocztą elektroniczną, kalendarzem i kontaktami z Gmail a także z większością innych usług emailowych zgodnych z protokołem POP3 i IMAP. T-Mobile G1 jest urządzeniem wielozadaniowym - można oglądać stronę internetową a jednocześnie w tle ściągać wiadomości email. Urządzenie obsługuje również komunikatory internetowe takie jak Google Talk, AOL, Yahoo! Messenger i Windows Live Messenger w USA. Łącząc szybki dostęp do Internetu z 3-megapikselowym aparatem fotograficznym z funkcją współdzielenia zdjęć, T-Mobile G1 to idealne urządzenie dla użytkowników będących w ciągłym ruchu, umożliwiające dostęp do wszelkich ważnych informacji, korzystanie z serwisów społecznościowych i współdzielenie zdjęć.

Prezentacja możliwości Androida

Treści generowane przez użytkowników:
T-Mobile G1 z obsługą 3G i Wi-Fi umożliwia załączanie i przesyłanie zdjęć przez email lub MMS, a także ściąganie muzyki ze sklepów internetowych. Wkrótce dostępna będzie również funkcja wysyłania i prezentacji zdjęć na osobistych blogach. Wbudowana obsługa YouTube umożliwia oglądanie wideo i wyszukiwanie filmów.

Muzyka:
T-Mobile G1 dostarczany jest z nową aplikacją ułatwiającą dostęp do Amazon MP3 - cyfrowego sklepu muzycznego Amazon.com, oferującego ponad 6 mln utworów MP3 bez zabezpieczeń DRM. Za pomocą nowej aplikacji użytkownicy T-Mobile G1 mogą wyszukiwać, przesłuchiwać, kupować i ściągać muzykę z Amazon MP3 bezpośrednio do urządzenia (ściąganie muzyki z Amazon MP3 za pomocą T-Mobile G1 wymaga połączenia Wi-Fi; wyszukiwanie, próbne przesłuchiwanie i kupowanie jest możliwe wszędzie tam, gdzie jest zasięg operatora komórkowego). T-Mobile G1 będzie pierwszym urządzeniem dostarczanym z aplikacją Amazon MP3.

Android Market:
T-Mobile G1 to pierwszy telefon z dostępem do Android Market - platformy oferującej szereg unikatowych aplikacji i połączeń istniejących i nowych usług projektowanych przez programistów z całego świata. Wystarczy kilka kliknięć, by znaleźć i ściągnąć szeroki wachlarz innowacyjnych aplikacji - od gier, po programy społecznościowe i oprogramowanie ułatwiające mobilne zakupy - po to, by zindywidualizować swój aparat i usprawnić korzystanie z mobilnej sieci. Gdy aparat wejdzie na rynek w przyszłym miesiącu, platforma Android Market oferować już będzie dziesiątki aplikacji dla systemu Android, w tym:

· ShopSavvy: porównywarka cen ułatwiająca zakupy. Wystarczy zeskanować kod UPC produktu aparatem fotograficznym telefonu, aby błyskawicznie porównać cenę z ofertą sklepów internetowych i pobliskich sklepów tradycyjnych. .
· Ecorio: nowa aplikacja ułatwiająca planowanie codziennych przejazdów i ocenę ilości emitowanych w ten sposób gazów cieplarnianych. Dzięki poradom i podpowiedziom, Ecorio ułatwia przeanalizowanie codziennych dojazdów i podjęcie działań równoważących niekorzystny wpływ na środowisko naszego przemieszania się środkami komunikacji.
· BreadCrumbz: nowa aplikacja umożliwiająca tworzenie map z użyciem zdjęć. Użytkownicy mogą planować własne drogi dotarcia do celu i dzielić się z nimi z przyjaciółmi lub całym światem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)