Szykuje się nowe, lepsze Google Glass

Szykuje się nowe, lepsze Google Glass
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.12.2014 10:49, aktual.: 01.12.2014 13:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szał związany z Google Glass już zelżał. Na rynek trafiły dziesiątki tysięcy egzemplarzy gadżetu, a ludzie zżyli się z myślą, że okulary mogą nagrywać wideo i sprawdzać pogodę. Najwyższy więc czas na nowy model.

Zgodnie z relacją „The Wall Street Journal”, nowe Google Glass pojawi się już w przyszłym roku. Jego mózgiem będzie procesor Intela, poza tym ma mieć większą żywotność baterii niż dostępny obecny model Explorer Edition. Tyle póki co wiadomo.

Okulary Google przeszły już parę poprawek - zadbano o kompatybilność z soczewkami kontaktowymi i podwojono RAM, jednak to nowy procesor zwiastuje kolejną generację sprzętu. Dotychczasowy model potrafił skutecznie odstraszyć krótkim czasem pracy baterii oraz wygórowaną ceną. Mimo wielu potencjalnych zastosowań, zarówno w wojsku, jak i medycynie, sukces był zbyt skromny.

Za to następne Google Glass ma otrzymać wsparcie marketingowe od Intela. Partner pomoże w tym, żeby gadżet trafił „sieci szpitalnych oraz producentów”. i znalazł nowe pola zastosowań. Może tym razem potężny szum mediany i entuzjazm milionów geeków przerodzi się w sukces finansowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)