Szyfrujący telefon Xaos Gamma w ofercie Orange

Szyfrujący telefon Xaos Gamma w ofercie Orange

Szyfrujący telefon Xaos Gamma w ofercie Orange
Źródło zdjęć: © TechLab
27.03.2009 08:24

Orange wprowadził do oferty polski, szyfrujący telefon Xaos Gamma, stworzony przez firmę TechLab 2000.

Orange wprowadził do oferty polski, szyfrujący telefon Xaos Gamma, stworzony przez firmę TechLab 2000. Telefon był prezentowany podczas Mobile World Congress 2009 w Barcelonie .

Xaos Gamma to telefon komórkowy, który dzięki zaawansowanym algorytmom kryptograficznym zapewnia całkowite bezpieczeństwo przekazywanych informacji. Oprócz bezpiecznych rozmów Xaos Gamma umożliwia chronioną kryptograficznie transmisję danych i przesyłanie szyfrowanych wiadomości tekstowych SMS. Urządzenie ma dużą bazę kontaktów, zdolną pomieścić do 5000 wpisów, które podobnie jak wszystkie inne dane zapisane w telefonie są chronione przez szyfrowany system plików.

Zastosowanie zabezpieczeń nie wpływa na obniżenie parametrów użytkowych telefonu. Obsługa aparatu jest prosta i nie wymaga od użytkownika żadnej wiedzy na temat kryptografii.

Xaos Gamma pracuje w czterech zakresach GSM/GPRS/EDGE. W telefonie o wymiarach 117x51x25mm i wadze 120g. zastosowano wyświetlacz TFT o rozdzielczości 176 x 220 pix, pokazujący 262 tys. kolorów. Bateria Li-Ion 1000 mAh zapewni 200 godz. pracy w stanie czuwania oraz 300 minut rozmów.

Głównym dystrybutorem i pierwszym operatorem, który oferuje telefon Xaos Gamma jest Orange. Można go kupić w cenie od 849 zł netto wraz z planem taryfowym Oferta dla Firm i umową na 24 miesiące. Sprzedaż telefonu odbywa się za pośrednictwem sklepu internetowego operatora:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)