Szybki i efektywny elektryczny podgrzewacz wody

Szybki i efektywny elektryczny podgrzewacz wody
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.05.2015 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podgrzewacze wody już dawno przestały być niezgrabnymi i niebezpiecznymi urządzeniami spełniającymi jedynie funkcję użytkową. Na rynek trafił nowy, ciekawy podgrzewać Ariston Velis Plus.

Elektryczny podgrzewacz pojemnościowy Velis Plus Ariston jest urządzeniem mającym zapewnić komfort ciepłej wody w krótkim czasie. Dzięki systemowi shower-ready, po niespełna godzinie osiąga on optymalną ilość wody niezbędną na co najmniej jedną kąpiel pod prysznicem (4. litrów wody o temperaturze 40°C). W efekcie, czas potrzebny do przygotowania wody na jeden prysznic, w porównaniu do tradycyjnych podgrzewaczy, został skrócony o 60 proc. Korzystanie z urządzenia ułatwia także funkcja ECO, która odpowiada za zapamiętanie czasu największego zapotrzebowania na ciepłą wodę uwzględniając jej ilość i temperaturę. Dzięki temu Velis Plus przygotowuje wodę, aby była dostępna powtórnie w czasie i objętości, jaka jest zwykle potrzebna. Ponadto, efektywna izolacja z pianki poliuretanowej minimalizuje straty ciepła.

Urządzenie, oprócz innych praktycznych funkcji, posiada też funkcję ABS, czyli zestaw zabezpieczeń i rozwiązań gwarantujących pełne bezpieczeństwo. Dodatkowo, wyposażone jest w system antyprzegrzewowy, przeciwzamrożeniowy, zabezpieczenie przed uruchomieniem "na sucho" oraz funkcję aktywnej ochrony elektrycznej, która sprawia, że po zakończeniu procesu podgrzewania grzałka zostaje całkowicie odłączona od zasilania elektrycznego. Zestaw funkcji wzbogaca samokontrolujący się system diagnostyczny. Warto dodać, że ustawienie funkcji i obsługę urządzenia ułatwia dotykowy wyświetlacz LED. Velis Plus umożliwia ustawienie temperatury z dokładnością do 1 stopnia Celsjusza.

Cena: od 940 zł.

Dane techniczne:
Pojemność zasobnika: 50, 80 i 100 litrów
Maksymalna temperatura robocza: 80°C
Maksymalne ciśnienie robocze: 8 bar
Moc: 1,5 kW

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)